Dziś jest wtorek, 28.05.2024r. Do końca roku szkolnego pozostało dni
Dziękujemy wszystkim SPONSOROM naszego Pikniku Rodzinnego :)

    Próbny egzamin ósmoklasisty 2020

kategoria Aktualnosci   2020-03-27

   

 

Nasza szkoła przystąpi do próbnego egzaminu ósmoklasisty 2020.

Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami.

Egzamin zostanie przeprowadzony zdalnie. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej   (www.cke.gov.pl) oraz na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie (www.oke.krakow.pl ) w następujących terminach:

 

·         30 marca 2020r. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski

·         31 marca 2020r. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka

·         1 kwietnia 2020r. (środa), ok. godz. 9:00 – język angielski/ język niemiecki.


Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony  CKE lub OKE w Krakowie – ROZWIĄZALI ZADANIA W DOMU W TAKIM CZASIE, JAKI JEST PRZEZNACZONY NA WYKONANIE ZADAŃ w ustalonej przez szkołę formie, czyli:

·         na wydruku zadań – jeśli mają uczniowie w domu możliwość wydrukowania zadań,

·         w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania;

·         korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie – po wydrukowaniu);

·         na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

 

Po zakończeniu egzaminu uczniowie przesyłają tego samego dnia swoje rozwiązania do nauczycieli:

1 dzień -  język polski –

odpowiedzi  do zadań zamkniętych (np. 1C, 2D, czy 1P, 2F), krótkie wypowiedzi pisemne  i wypracowanie  napisać  w Wordzie (pliku tekstowym) i WYSŁAĆ WSZYSTKO W JEDNEJ WIADOMOŚCI na maila do p. Chmielowiec.
2 dzień - Matematyka –

odpowiedzi do  zadań zamkniętych   (np. 1C, 2D, czy 1P, 2F),  - napisać odpowiedzi w Wordzie (plik tekstowy), natomiast zadania otwarte rozwiązać na kartce papieru, zrobić zdjęcie I PRZESŁAĆ WSZYSTKO W JEDNEJ WIADOMOŚCI na maila do p. Puzio.

3 dzień - .Język angielski – odpowiedzi do zadań zamkniętych (np. 1C, 2D, czy 1P, 2F), wypowiedzi pisemne -   napisać  w Wordzie (pliku tekstowym) i WYSŁAĆ WSZYSTKO W JEDNEJ WIADOMOŚCI na maila do p. Misiak.

 

 W przypadku problemów z napisaniem odpowiedzi w pliku tekstowym Word można zrobić zdjęcie napisanych odpowiedzi na zwykłej kartce papieru i przesłać na maila nauczyciela.

 

 

Po ocenieniu egzaminu nauczyciele poinformują uczniów o wynikach . Wyniki znane będą dopiero po kilku dniach od zakończenia egzaminu.

 

 Uczniowie są w stałym kontakcie ze swoimi nauczycielami i w przypadku pytań lub problemów prosimy kontaktować się bezpośrednio z nauczycielami.