Dziś jest poniedziałek, 02.08.2021r. Do końca wakacji pozostało dni
Madziu, Marcinie, Mateuszu - jesteśmy z Wami w tych trudnych chwilach

    Ogłoszenie studentów AGH w Krakowie

kategoria Aktualnosci   2019-01-11

   
 Ogłoszenie studentów Akademii Górniczo - Hutniczej w Karkowie: 

Marzysz o podboju kosmosu? O przyszłej karierze astronauty? Co noc z rozmarzeniem wpatrujesz się w gwieździste niebo? My również! Dlatego postanowiliśmy zrobić coś o iście kosmicznej skali - zbudować własnego satelitę! Teraz masz okazję stać się częścią naszej misji!
 KRAKsat to polski projekt wysłania satelity badawczego w kosmos. W kwietniu 2019 lecimy rakietą Antares 230 na niską orbitę okołoziemską. Następnie przy pomocy statku Cygnus trafimy na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, prosto do rąk astronautów. Stamtąd nasz satelita zostanie wyrzucony w przestrzeń kosmiczną z japońskiego modułu Kibo, na wysokości około 400 kilometrów nad powierzchnią naszej planety.

Wewnątrz satelity planujemy umieścić kartę SD. To właśnie na niej znaleźć się może to, co zdecydujesz się wysłać wraz z nami w przestrzeń kosmiczną, by krążyło po orbicie wraz z KRAKsatem! 
Szczegółowe informacje o akcji  : 

DLA KOGO?

Akcja skierowana jest do wszystkich pasjonatów kosmosu, którzy - tak jak my - chcieliby wysłać w kosmos coś stworzonego przez siebie.

ZASADY

1.          Zrób zdjęcie lub przygotuj materiał graficzny swobodnie związany z tematyką kosmiczną.

2.          Zamieść swoją twórczość na facebooku, instagramie lub twitterze, dodając tagi flecewkosmos oraz łkraksat lub skorzystaj z formularza dostepnego na www.lecewkosmos.pl by wysłać do nas zdjęcie bezpośrednio.

3.          Czekaj na lot i śledź postępy naszej misji!

KIEDY?

Do 16 stycznia czekamy na zgłoszenia waszych kosmicznych zdjęć.

17 stycznia, równo 3 miesiące przed startem, wszystkie nadesłane i zgodne z regulaminem materiały zostaną wgrane na kartę SD. Następnie trafi ona do wnętrza naszego satelity, by cierpliwie oczekiwać podróży na orbitę.