Dziś jest piątek, 30.07.2021r. Do końca wakacji pozostało dni
Madziu, Marcinie, Mateuszu - jesteśmy z Wami w tych trudnych chwilach

    Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

kategoria Aktualnosci   2017-09-04

   

Msze Św. w kościele parafialnym rozpoczęły uroczystą inaugurację roku szkolnego 2017/2018. Następnie gimnazjaliści udali się autokarami na os. Podlasek, a szkoła podstawowa wraz pocztem sztandarowym przeszła do budynku szkolnego przy ul. Jagiellońskiej na spotkanie z nauczycielami.

O godz. 9.00 w budynku gimnazjum,

w obecności Pana Wójta Jerzego Wilka

i Pani Dyrektor Marty Godek,

rozpoczął się rok szkolny dla gimnazjalistów podczas,

którego przedstawili oni ciekawą część artystyczną

odwołującą się do wspomnień tragicznych lat II wojny światowej.


Od 1 września 2017r. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej - Curie w Majdanie Królewskim działa w dwóch budynkach (ul. Jagiellońska- ucz. 0 - 8) i (os. Podlasek - oddziały gimnazjalne).

Jest to już jedna szkoła, która łącznie ma ponad 450 uczniów,

21 oddziałów ( 12 w szkole podstawowej i 9 gimnazjalnych),

blisko 50 nauczycieli,

jednego dyrektora, czyli Panią Martę Godek,

której zastępcą jest Pan Waldemar Wachowski,

a Jego zadaniem jest "wygaszenie" przez następne 2 lata gimnazjum.


Na początku inauguracji roku szkolnego 2017/2018 dla szkoły podstawowej Pani Dyrektor poprosiła wszystkich o uczczenie chwilą ciszy pamięci tragicznie zmarłego chłopca.
Podczas wakacji w tragicznym wypadku zginął nasz uczeń klasy drugiej Ksawery Wrażeń.

Łącząc się w niewyobrażalnym bólu z rodzicami Ksawerego przez całe wakacje nasza strona internetowa miała barwy żałobne.

Ksawery nie zapomnimy Cię!


Podczas wakacji tzw. „nowa” część szkoły przy ul. Jagiellońskiej przeszła spory remont. Wymieniono wszystkie grzejniki, pokrycia podłóg, wykonano od nowa dwie łazienki, pomalowano ściany i sufity. Remontowi poddana została też biblioteka szkolna i wygospodarowano nową szatnię. Zakupiono 145 metrów nowych firanek do wyremontowanych sal, nowe blaty ławek do trzech sal, nowe ta12 nowych tablic informacyjnych na korytarze i do klas, zamówione są 3 kolejne gabloty na puchary i drzwiczki do szafek w klasach. Wyremontowano też ogrodzenie boiska szkolnego, jak też rolety kolektorów słonecznych, które bezinteresownie naprawił Pan Stanisław Fila. Przygotowano i wyposażono również nową salę dla pięciolatków.

Tak wiele udało się zrobić dzięki wsparciu finansowemu ze strony organu prowadzącego, czyli Pana Wójta. Wyposażenie i udekorowanie nowych sal możliwe było też dzięki wsparciu Rady Rodziców, jak też tatusiów, którzy poświęcili kilka popołudni na pomoc w szkole. A byli to Panowie: Tomasz Kozioł, Sebastian Piekarz, Marcin Markowicz, Marek Maciąg, Zbigniew Pająk, Wojciech Migas, Antoni Dec i Bogdan Godek. Dzieci podziękowały Panom brawami!

Uczniowie klasy 7 mają też całkiem nową klasę, w której pojawiła się nowa tablica interaktywna mająca pomóc im w przyswajaniu ogromu wiedzy z nowych przedmiotów matematyczno – przyrodniczych. 

Szkoła przygotowana, dzieci i nauczyciele wypoczęci, a więc – nowy rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty!