Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Marii Skłodowskiej - Curie
w Majdanie Królewskim
im. Marii Skłodowskiej - Curie
w Majdanie Królewskim

kategoria Aktualnosci   2024-06-05
W poniedziałek 3 czerwca
uczniowie klasy 3a i 3b wraz z opiekunami
wybrali się na wycieczkę
do Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie.
Celem wyjazdu było zapoznanie się z funkcjonowaniem jednostki wojskowej
oraz przybliżenie zawodu żołnierza.
Po jednostce wojskowej oprowadzał nas chorąży Piotr Prysak.
Uczniowie mogli się przyjrzeć jak wygląda codzienne życie w jednostce,
obejrzeć sprzęty, pojazdy wojskowe, wsiąść do wojskowego wozu strażackiego,
a także
poobserwować ćwiczenia na strzelnicy.
Uczniowie wrócili z wycieczki pełni
wrażeń i niezapomnianych emocji.