Dziś jest sobota, 31.07.2021r. Do końca wakacji pozostało dni
Madziu, Marcinie, Mateuszu - jesteśmy z Wami w tych trudnych chwilach

    Historia misia Wojtka z armii gen.Andersa

kategoria Aktualnosci   2017-03-16

   

Kapral  Wojtek to niezwykły niedźwiedź, co miał polskie serce. Wojtek był przyjacielem żołnierzy z Armii Andersa. Przebył z nimi szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt aż do Włoch. Sprawiał oczywiście wiele zamieszania, ale był też źródłem mnóstwa radości. Brał udział w bitwie o Monte Cassino – pomagał nosić skrzynie z amunicją. Dzięki temu został uwieczniony w oficjalnym emblemacie 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii, w której służył. Trudno uwierzyć? Życie, jak się okazuje, bywa dużo ciekawsze niż wymyślone historie.


O tym wszystkim dowiedzieli się nasi uczniowie z klas  II-VI, którzy brali udział w spotkaniu czytelniczym z książką Łukasza Wierzbickiego „Dziadek niedźwiadek. Historia prawdziwa” oraz Ailleen Orr  „Niedźwiedź Wojtek. Niezwykły żołnierz Armii Andersa”.  

Historię Wojtka, która dzisiaj brzmi jak bajka,  przybliżyła naszym uczniom Joanna Kawiorska, pracownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie oraz panie z Filii w Kolbuszowej. To niezwykłe opowiadanie było udokumentowane  fotografiami, projekcjami krótkich filmów i uatrakcyjniane czytaniem fragmentów książki Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i niedźwiadek”. Była to dla wszystkich niezapomniana lekcja historii.

 Do pożyczenia  książki  z biblioteki szkolnej o tym niezwykłym bohaterze już utworzyła się kolejka!!!

 

Znalezione obrazy dla zapytania miś wojtek pije piwo