Dziś jest poniedziałek, 02.08.2021r. Do końca wakacji pozostało dni
Madziu, Marcinie, Mateuszu - jesteśmy z Wami w tych trudnych chwilach

    Nie pozwól Internetowi zapanować nad Tobą

kategoria Aktualnosci   2017-02-23

   
  To hasło przyświecało naszym kilkutygodniowym działaniom edukacyjnym.
W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klasy 6 przygotowali i przedstawili całej szkole bardzo pouczające przedstawienie.
Jego bohaterką była Kasia, która straciła kontrolę nad korzystaniem z komputera. Nie miała czasu na naukę, zawalała odrabianie lekcji, zrezygnowała z ulubionych treningów sportowych, nie pomagała w domu, ani rodzicom, ani babci, nawet nie miała czasu na posiłki -  wszystko przez zafascynowanie wirtualnym światem.
Dopiero męczące ją nocne koszmary dały sygnał Kasi i Jej rodzicom, że ta zbytnia swoboda w "buszowaniu" w Sieci ma fatalny wpływ na dziewczynkę i jej stany emocjonalne.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały grę starszych koleżanek i kolegów. Tak sugestywne odniesienie do problemu z jakim boryka się coraz więcej nastolatków, a nawet małych dzieci, na pewno było lepszą metodą niż nakazy i zakazy.

Podczas tych kilku tygodni, kiedy realizujemy program, oprócz przedstawienia i wczorajszego spotkania z policjantami dzieci wykonywały prace plastyczne, gazetki tematyczne.
W każdej klasie przeprowadzona została też lekcja na temat zagrożeń związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu.


W realizację tego programu edukacyjnego włączyły się wszystkie dzieci ze szkoły, wielu nauczycieli, a nad koordynacją tych działań czuwała p. Halina Bieleń.