Dziś jest czwartek, 12.12.2019r. Do końca roku szkolnego pozostało dni
Kiermasz świąteczny w szkole! Zapraszamy od poniedziałku 9 grudnia do naszych szkół przy ul. Jagiellońskiej oraz na os. Podlasek

    Niedziela misyjna

kategoria Aktualnosci   2016-11-16

   

Niedziela Misyjna, która w tym roku przypadła na 23 października, rozpoczęła przeżywanie Tygodnia Misyjnego pod hasłem: "Ochrzczony to znaczy posłany". 90. Światowy Dzień Misyjny obchodzony jest w roku jubileuszu Chrztu Polski.

Ognisko misyjne wraz z Dziewczęcą Służbą Maryjną przygotowało oprawę liturgiczną niedzielnej Eucharystii dla dzieci. Przy pomocy rodziców przygotowano stroje, które miały przypomnieć nam o dzieciach z różnych kontynentów, miały też przybliżyć wszystkim zgromadzonym, że chrzest włącza nas do wspólnoty Kościoła i  czyni odpowiedzialnymi za głoszenie Ewangelii po krańce świata.

W Tygodniu Misyjnym prowadziliśmy w kościele modlitwę różańcową w różnych językach np. francuskim, niemieckim, angielskim i innych.

Przed Niedzielą Misyjną wykonaliśmy sporo dziesiątków różańca, które rozprowadziliśmy w naszej Szkole, zaś dochód z ich sprzedaży przeznaczyliśmy dla naszego podopiecznego Patrica z Zambii.