Dziś jest poniedziałek, 25.09.2023r. Do końca roku szkolnego pozostało dni
25 września 2023r. (poniedziałek) o 16.30 w szkole przy ul. Jagiellońskiej pierwsze spotkanie nowo wybranych Trójek Klasowych. Zapraszamy

    Gimnazjalne przygotowania do Świąt

kategoria Aktualnosci   2019-04-16

   

Są takie dni w kalendarzu, na które czekamy z tęsknotą, starannie się do nich przygotowujemy, by przeżyć je jak najpiękniej.

Z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego uczniowie kl. 3D zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, który pomoże przygotować się do owocnego ich przeżycia.

Akademia w sposób szczególny ukazała znaczenie krzyża jako znaku zbawienia. Uczennice i uczniowie zarecytowali piękne wiersze związane ze zmartwychwstaniem Jezusa. Odczytali także mówiące o tym fragmenty Ewangelii według świętego Mateusza oraz Ewangelii według świętego Łukasza. Klasowy zespół pod przewodnictwem Wiktorii  zaśpiewał pieśni: „Wieczernik”, „Golgoto”, „Zmartwychwstał Pan i żyje dziś”, „Rozpięty na ramionach”, „Nie zdejmę krzyża z mojej ściany”, „Potrzebuje Cię Chrystus”.

Wzruszające wiersze, piękna ballada o krzyżu, mistrzowsko zaśpiewane pieśni zachwyciły widzów i skłoniły do zadumy nad własnym życiem.