Dziś jest wtorek, 10.12.2019r. Do końca roku szkolnego pozostało dni
Kiermasz świąteczny w szkole! Zapraszamy od poniedziałku 9 grudnia do naszych szkół przy ul. Jagiellońskiej oraz na os. Podlasek

    Warsztaty edukacyjne o zdrowym żywieniu

kategoria Aktualnosci   2016-11-12

   
  O tym, że warto dbać o to co jemy, że warto inwestować w swoje zdrowie już od najmłodszych lat, wiedzą chyba wszyscy, ale ... teoria sobie, a życie sobie. Zadbaliśmy więc o praktyczne kompendium wiedzy na temat zdrowego żywienia i zaprosiliśmy do szkoły fachowców w tej dziedzinie, czyli nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Agrotechniczno -  Ekonomicznych w Weryni.         

19 października 2016r. przeprowadzili warsztaty dla młodszych uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych.

  Po ciekawej prelekcji o tym co warto , a czego nie warto jeść, dzieci „uzbrojone” w fartuszki, deski do krojenia i noże przystąpiły do pracy. Pod okiem fachowców przygotowywały smakowite przekąski z warzyw, owoców i pełnowartościowych produktów spożywczych, a potem … wszystko to zjadły!

Szkoła otrzymała od naszych gości wspaniały prezent – dynię z okazjonalnym napisem i ozdobami, która zdobiła wejście do szkoły przez kilka dni.

Dziękujemy Panu Stanisławowi Olszówka Dyrektorowi Zespołu Szkół Agrotechniczno - Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni oraz Nauczycielkom p. Annie Fitał, p. Annie Tęcza i p. Annie Wróbel za owocną współpracę ze szkołą i zorganizowanie tych wspaniałych warsztatów.