Dziś jest sobota, 14.12.2019r. Do końca roku szkolnego pozostało dni
Kiermasz świąteczny w szkole! Zapraszamy po żywe choinki od poniedziałku 16 grudnia do szkoły przy ul. Jagiellońskiej

    Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

kategoria Aktualnosci   2016-10-24

   

1 września 2016 roku dzieci powróciły do ładnej szkoły. W czasie wakacji, dzięki Organowi Prowadzącemu,  została odnowiona elewacja szkoły, wyremontowano sekretariat  i gabinet dyrektora. Dzięki radzie Rodziców, a raczej dzięki pieniądzom jakie udało się Im zarobić na Pikniku i innych imprezach, podczas wakacji można było upiększyć szkołę też wewnątrz, czyli: zakupić 7 tablic suchościeralnych, które trafiły do klas I – III., wymienić na nowe wszystkie blaty ławek w klasach IV – VI, zakupić nowe firanki od strony nowej elewacji. Wykonane zostały też nowe tablice informacyjne na korytarz dolny, regaliki do klas, nowy szyld szkoły, nowe godła do klas.

            Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 zdominowało pożegnanie odchodzącej na zasłużoną emeryturę dotychczasowej Pani Dyrektor mgr Zofii Kowalskiej, która pełniła tę funkcję nieprzerwanie przez 17 lat.

            Podziękowania za ogrom pracy włożonej w prowadzenie szkoły złożyli Pani Dyrektor Wójt Gminy Pan Jerzy Wilk, nauczyciele, rodzice i dzieci. Pani mgr Zofia Kowalska przepracowała w oświacie 35 lat, pracując najpierw w szkole podstawowej w Stanach koło Bojanowa, potem w Hucie Komorowskiej, a od 31 lat, w Majdanie Królewskim jako nauczycielka historii tym czasie wykształciła i wychowała wiele młodych pokoleń, zyskując sobie szacunek i uznanie zarówno uczniów, jak i rodziców. Pod Jej kierownictwem szkoła utrzymywała wysoki poziom nauczania, co doceniały władze oświatowe i władze samorządowe wiele razy kierując na Jej ręce gratulacje, słowa uznania i podziękowania. Właściwe kierowanie szkołą przez Panią Dyrektor procentowało i przekładało się na skuteczną pracę. Wyniki sprawdzianu po szkole podstawowej utrzymują się od wielu lat na poziomie wysokim i bardzo wysokim. Dwa ostatnie lata przyniosły najwyższy możliwy do uzyskania wynik, co uplasowało naszą szkołę na pierwszym miejscu wśród szkół podstawowych w powiecie kolbuszowskim. Pani Dyrektor zabiegała o tworzenie coraz lepszych warunków dla funkcjonowania naszej placówki. Dzięki dobrej współpracy z władzami Gminy za Jej kadencji wyremontowano starą część szkoły, oddano do użytku wielofunkcyjne boisko i plac zabaw, zbudowano piękna halę sportową i nowe ogrodzenie placu szkolnego, no i ta ostatnia w Jej kadencji inwestycja, czyli piękna nowa elewacja szkoły. Dobrze układała się współpraca Pani Dyrektor z nauczycielami i rodzicami. Była szefem sprawiedliwym, rozsądnym i mówiąc tak po prostu – życiowym.

     Nowym dyrektorem szkoły od 1 września 2016 roku jest Pani mgr Marta Godek nauczycielka matematyki w tej szkole.