Dziś jest niedziela, 24.09.2023r. Do końca roku szkolnego pozostało dni
25 września 2023r. (poniedziałek) o 16.30 w szkole przy ul. Jagiellońskiej pierwsze spotkanie nowo wybranych Trójek Klasowych. Zapraszamy

    Ewaluacja zewnętrzna w naszej szkole

kategoria Ważne informacje   2017-02-07

   
 Szanowni Państwo.

W najbliższym czasie w naszej szkole gościć będziemy Wizytatorów Podkarpackiego Kuratora Oświaty w ramach tzw. ewaluacji zewnętrznej.
Przez kilka dni Panowie będą przyglądać się naszej placówce. Efektem ich pracy będzie raport, opisujący różne aspekty funkcjonowania szkoły.

Ewaluacja zewnętrzna jest elementem systemu nadzoru pedagogicznego, zatwierdzonego rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 7 października 2009 r. Ma na celu gromadzenie informacji na temat jakości pracy szkół i funkcjonowania systemu edukacyjnego. Ministerstwo zdefiniowało konkretne wymagania wobec szkół, a podczas ewaluacji sprawdzany jest poziom ich spełniania przez daną placówkę oświatową.

 Wizytatorzy starają się uzyskać pełny obraz funkcjonowania szkoły. Będą więc prowadzić rozmowy i badania ankietowe na reprezentatywnych grupach społeczności szkolnej - ważne więc będą informacje od dyrektora, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców, a także przedstawicieli organu prowadzącego oraz instytucji i organizacji, z którymi szkoła na co dzień współpracuje. Panowie Wizytatorzy będą też obserwować lekcje i codzienną pracę szkoły.


Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w tych badaniach i pomoc naszej szkole w zaprezentowaniu się z jak najlepszej strony.

Nasza placówka to ważny ośrodek edukacyjny na mapie gminy. Nasi uczniowie dobrze radzą sobie w gimnazjum i szkołach ponadgimnazjalnych przynosząc radość i chlubę swojej "podstawówce". Od kilku lat szkoła ma najlepsze wyniki w gminie i powiecie na sprawdzianie po szkole podstawowej. Nasi uczniowie odnoszą wiele sukcesów w różnorodnych konkursach, zawodach, turniejach godnie reprezentując naszą placówkę.

Podczas zajęć z dziećmi często rozmawiamy z nimi o sytuacji w szkole, o tym czy czują się tutaj dobrze i bezpiecznie. Zgodnie twierdzą, że lubią swoją szkołę, bo nie ma tutaj modnej w mediach agresji szkolnej, prześladowań czy umyślnego i zamierzonego wandalizmu. Owszem, zdarzają się dokuczania czy sprzeczki, dzieci jednak chętnie godzą się i nie żywią do siebie długo urazy. Twierdzą, że nie czują się w naszej szkole zagrożone lub dyskryminowane.

To są ich odczucia i opinie, co nas, i z pewnością Państwa, cieszy, bo dobro dzieci jest dla dorosłych najważniejsze.

Jeśli zdarzają się sytuacje trudne, to staramy się na bieżąco je kontrolować i rozwiązywać z udziałem Rodziców.


Wnioski wypływające z ewaluacji zostaną zawarte w raporcie, który niebawem zostanie zamieszczony na platformie internetowej www.npseo.pl, do którego dostęp ma każdy zainteresowany.

Liczę na dobrą współpracę ze wszystkimi zaproszonymi do udziału w ewaluacji i mam nadzieję, iż wyniki ewaluacji pokażą, że jesteśmy dobrą i docenianą szkołą.

W imieniu całej społeczności szkolnej
Marta Godek
Dyrektor szkoły