Dziś jest sobota, 23.09.2023r. Do końca roku szkolnego pozostało dni
25 września 2023r. (poniedziałek) o 16.30 w szkole przy ul. Jagiellońskiej pierwsze spotkanie nowo wybranych Trójek Klasowych. Zapraszamy

    Finał Szlachetnej Paczki-spotkanie z Rodziną

kategoria Ważne informacje   2022-12-18

   

Szlachetna Paczka 2022 

ma swój finał w dniach 10 i 11 grudnia 2022r.

Podczas tzw. Weekendu Cudów 

wolontariusze rozwożą paczki przygotowane przez darczyńców.


W tym roku, po raz pierwszy i mamy nadzieję, że nie ostatni,

 jako szkoła przystąpiliśmy do tego pięknego programu wsparcia 

dla potrzebujących rodzin.


Wybraliśmy rodzinę z powiatu kolbuszowskiego.


Dzięki ofiarności Rodziców, Uczniów i Nauczycieli 

udało się nam przygotować w sumie 28 paczek i małych paczuszek, 

w których znalazły się wszystkie artykuły niezbędne tej rodzinie, 

a także takie, o których ta rodzina nieśmiało marzyła.


Mamy z Rady Rodziców podarowały tej rodzinie piękny stroik świąteczny, 

który jest 29tą paczką.


Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, 

który przyłączyli się do naszej Szlachetnej Paczki 2022.


Uczestnictwo w tej akcji charytatywnej było piękną lekcją 

empatii, wrażliwości i otwarcia na potrzeby innych. 

Większość z nas zaliczyła tę lekcję na szóstkę!


Warto pomagać, a dobro, które podarowaliśmy tej rodzinie

 z pewnością do każdego z nas kiedyś powróci…


Poniżej zamieszczamy relację Wolontariuszy Szlachetnej Paczki

ze spotkania z Rodziną, której pomogliśmy.

"Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Do rodziny pojechaliśmy w sobotę, niedługo po dostarczeniu paczek na magazyn. Wcześniej zadzwoniłam i uprzedziłam o naszym przyjeździe. Rodzina nigdy wcześniej nie korzystała z takiej pomocy, więc kompletnie nie wiedziała czego się spodziewać. Jak się później dowiedziałam najbardziej nas wyczekiwała i zarazem najmocniej się stresowała Pani Marzena. Do końca nie wierzyła, czy dostanie swoje wymarzone kolczyki. Po wniesieniu paczek do domu i zachęcie z naszej strony do ich otwierania pani Marzena ochoczo wzięła się do ,,pracy", a Pani Krystyna tylko asystowała, żeby nie odbierać radości córce. Paczki były bardzo profesjonalnie zapakowane, a zadaniem było otwieranie ich wg określonej kolejności, by "wisienkę na torcie" otworzyć na końcu:) Zapasy żywności i środków czystości, jakie otrzymały Panie były niesamowitym zaskoczeniem dla nich, usłyszałyśmy słowa "Nie wiemy jak podziękować za to wszystko".
Pani Krystyna popłakała się ze wzruszenia, gdy zobaczyła ile otrzymała opatrunków, gaz i bandaży. Powiedziała "Wielkie Bóg Zapłać, na jakiś czas mogę nie myśleć o zakupie kolejnych, to jest niesamowita ulga".
Pani Marzena bardzo była szczęśliwa, ponieważ dostała laptop oraz buty. Dosłownie skakała z radości i podbiegła do nas, wolontariuszek, żeby nas przytulić i podziękować.
To tylko potwierdziło, że naprawdę to był WEEKEND CUDÓW.
Panie otrzymały między innymi wymarzony odkurzacz, z czego się bardzo ucieszyły, a także ozdoby świąteczne, co też spowodowało szczęście. Radość, jaką miały na twarzy Pani Marzena oraz Pani Krystyna po rozpakowaniu wszystkich paczek, była warta wszystkiego. Wszyscy się tak się wzruszyliśmy, że nie obyło się bez łez.
Po niekończących się podziękowaniach i uściskach zostałyśmy poczęstowane pyszną herbatą. Pani Krystyna wzruszona prosiła przekazać, że brakuje jej słów, aby wyrazić to co czuje, że to jest po prostu piękne, że są tacy ludzie, i że to są naprawdę WIELCY LUDZIE.

Słowo od Rodziny

Rodzina składa ogromne podziękowania Darczyńcom, ogromne wyrazy szacunku oraz wdzięczności. Bardzo są wzruszeni ilością paczek, jaką otrzymali. Składają serdeczne życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, dużo zdrowia, radości, spokoju oraz Błogosławieństwa Bożego.

Słowo od Wolontariusza

Bardzo serdecznie dziękuję za współpracę, która uważam za owocną. Jestem pod ogromnym wrażeniem, gdyż paczki przygotowane były profesjonalnie i zostały spełnione wszystkie potrzeby Rodziny. Podczas spotkania z Rodziną byłam wzruszona oraz wdzięczna. Radość i szczęście nie do opisania. Serdecznie dziękuję. Pragnę życzyć Państwu Zdrowych, Spokojnych, pełnych radości i miłości Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Dziękuję :)

To wszystko wydarzyło się dzięki Wam i Waszemu zaangażowaniu w Szlachetną Paczkę. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Zespół Szlachetnej Paczki"


▷ Serca: obrazki ruchome, animowane gify i animacje - 100% DARMO!