Dziś jest niedziela, 24.09.2023r. Do końca roku szkolnego pozostało dni
25 września 2023r. (poniedziałek) o 16.30 w szkole przy ul. Jagiellońskiej pierwsze spotkanie nowo wybranych Trójek Klasowych. Zapraszamy

    List do Rodziców

kategoria Ważne informacje   2017-01-18

   

Szanowni Rodzice.

            W związku z uruchomieniem nowej strony internetowej szkoły zachęcam Państwa do szerokiego serfowania po niej, gdyż, oprócz informacji z życia szkoły, zamieszczamy na niej ogłoszenia i ważne dokumenty szkolne. Mam nadzieję, że wkrótce przyzwyczaicie się Państwo do tego, iż mamy swoją „żywą” i na bieżąco uaktualnianą stronę internetową i stanie się ona platformą komunikacji między Szkołą i Rodzicami.

            Zachęcam do przypomnienia sobie dokumentów szkolnych takich jak Statut, Szkolny Program Wychowawczy, Program Profilaktyki dla klas I – III i Program Profilaktyki dla klas IV – VI jak również Koncepcji Funkcjonowania i Rozwoju PSP w Majdanie Królewskim, który jest owocem wielu konstruktywnych rozmów i sugestii Rodziców, Nauczycieli i sympatyków Szkoły.

             Obok prawa oświatowego dokumenty szkolne są równie ważne dla całej społeczności szkolnej, bo wyznaczają drogę, którą wspólnie idziemy, Dzieci, Rodzice i Nauczyciele, dlatego warto, aby każdy uczestnik naszego życia szkolnego  świadomie stosował  je w praktyce, gdyż nieznajomość prawa szkodzi.

       Rada Rodziców rokrocznie opiniuje je i zatwierdza, Wychowawcy przypominają zapisy tych dokumentów na wrześniowych spotkaniach z rodzicami, dzieci też mają je systematycznie przypominane, jednak spora grupa ludzi to tzw. wzrokowcy i łatwiej przyswajają treści czytając, dlatego zamieszczamy je na stronie internetowej szkoły.

            Tak jak podkreślam na spotkaniach z Rodzicami, to nie są dokumenty zamknięte – każdy z Państwa, jako partner szkoły, ma prawo wnioskować o nowelizację i zmiany w tych dokumentach, jeśli uzna, że tego wymagają. Jesteśmy otwarci i liczymy na dobrą współpracę, szczególnie w obliczu nadchodzących już w tym roku zmian w oświacie.

            Cytat z „Koncepcji Funkcjonowania i Rozwoju PSP w Majdanie Królewskim”:

„Działania szkoły muszą koncentrować się na uczniu. To On jest klientem szkoły. Bez Niego ani szkoła, ani nauczyciele nie mają racji bytu. Koncentracja na uczniu, to równocześnie koncentracja na rodzicu. Nasze relacje z rodzicami powinny być ciepłe, szczere i nastawione na współpracę. (…) Mam nadzieję na ziszczenie się mojej wizji współpracy szkoła – rodzice.”

                                                                                             

                                                                                                 Z wyrazami szacunku

                                                                                                          Marta Godek

                                                                                 Dyrektor PSP w Majdanie Królewskim