Dziś jest sobota, 24.08.2019r. Do końca wakacji pozostało dni
Pilne spotkanie Rady Rodziców 28 sierpnia 2019r. o godz. 16.30

    Pasowanie na czytelnika

kategoria Aktualnosci   2016-12-12

   
 

Czytanie otwiera horyzonty, pokazuje świat w kolorowych barwach, wzbogaca nasz umysł. Dzieci powinny od najmłodszych lat czytać, a jeśli tego jeszcze nie potrafią, powinni czytać im dorośli. Jednym z zadań współczesnej szkoły jest zaszczepianie w dzieciach miłości do książki, bo poziom i kultura czytelnictwa Polaków są bardzo niskie. 

Dzieci z klasy pierwszej, pod kierunkiem Wychowawczyni pani Beaty Krystel, już zdążyły nauczyć się czytać. No, może nie wszyscy czytają  płynnie, ale starają się i są chętne, by czytanie jak najszybciej opanować. Żeby im w tym pomóc szkoła podsuwa możliwość korzystania z naszej szkolnej biblioteki, gdzie mamy mnóstwo ślicznych bajek i kolorowych książeczek dla dzieci.
Nasza Bibliotekarka pani Teresa Derlecka zapoznała dzieci z zasadami korzystania z biblioteki, dowiedziały się jak traktować książkę, a więc co ona lubi, a czego nie.
Pani Dyrektor Marta Godek pasowała każdego z pierwszaków na czytelnika i potem wszyscy, legalnie, wypożyczyli swoją pierwszą szkolną książeczkę.