Szkoła Podstawowa w Majdanie Królewskim

Dziś jest poniedziałek, 20.08.2018r. Do końca wakacji pozostało dni
Życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji

Archiwum wiadomości
Aktualnosci   2018-07-30

   
Piękną, nareszcie bezdeszczową, sobotę 28 lipca wolontariusze z POLPHARMY Oddział Produkcyjny w Nowej Dębie poświęcili na to, by bezinteresownie odnowić nasz plac zabaw. Pracownicy POLPHARMY wraz z rodzicami, nauczycielami i panią dyrektor w skwarze lejącym się z nieba ofiarnie czyścili starą farbę i malowali zabawki. Plac zabaw wygląda teraz ślicznie, kolorowo, radośnie i zachęca do zabawy...

więcej   WAKACJE!

Aktualnosci   2018-06-28

   
Wakacje to czas wypoczynku, luzu i zabawy. Bardzo Was prosimy drogie dzieci i młodzież– nie spędzajcie go tylko przy komputerze, laptopie czy tablecie. Korzystajcie ze świeżego powietrza, z roweru, odwiedzajcie kolegów i koleżanki, skorzystajcie z bogatej oferty zajęć jakie przygotował nasz GOK.

więcejAktualnosci   2018-06-24

   
I doczekaliśmy się wakacji. Dzieci wyszły ze szkoły ze świadectwami, niektórzy z dyplomami i nagrodami. Każdy kto przykładał się do pracy w szkole może sobie pogratulować, bo nie ważne są tak bardzo oceny na świadectwie, ważniejsze jest, czy solidnie na nie pracowaliście. Kiedy ktoś solidnie pracuje, to cieszy go i trójka, bo wie, że na tę trójkę musiał bardzo dużo się wysilić. Rok szkolny 2017/2018 jest już zamknięty.

więcejAktualnosci   2018-06-20

   
18 czerwca klasa VII oraz nauczycielka języka niemieckiego Anna Zięba – Kurda zorganizowali w szkole „imieniny” języka niemieckiego. Impreza skierowana była do wszystkich młodszych klas naszej szkoły, a głównym jej celem, oczywiście oprócz dobrej zabawy, była popularyzacja języka niemieckiego wśród naszej młodszej braci uczniowskiej.

więcejAktualnosci   2018-06-19

   
Warto przypomnieć sobie jak zachowywać się bezpiecznie w czasie wakacji nad wodą, w górach, na polanie itp. Pan Sławomir Janociński, ratownik wodny WOPR, przeprowadził w naszej szkole 3 spotkania: z dziećmi młodszymi, z dziećmi starszymi i z młodzieżą gimnazjalną. Poświęcone były one przypomnieniu zasad zachowania nad wodą. Poświęcone były one przypomnieniu zasad bezpiecznego zachowania w czasie wolnym, m.in. nad wodą. Dzieci też ćwiczyły na fantomach resuscytację, a więc szerego czynności, które mogą przywrócić osobie poszkodowanej czynności życiowe.

więcejAktualnosci   2018-06-18

   
18 maja Kornelia Wołosz z klasy 3b oddziałów gimnazjalnych przystąpiła w Goethe Instytut w Krakowie do Międzynarodowego Egzaminu z Języka Niemieckiego – „Fit In Deutsch”. Egzamin składał się z części pisemnej i ustnej. Kornelia uzyskała ocenę bardzo dobrą. Do egzaminu przygotowywała się pod kierunkiem swojej nauczycielki języka niemieckiego Pani Doroty Dworak.

więcejSport   2018-06-21

   
2 czerwca w Nowej Dębie odbyły się Biegi Uliczne w ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.przez Polskę. Ponad 150 zawodników w różnym wieku wystartowało na różnych dystansach. Była to już XIX edycja tych biegów. Jak co roku naszą szkołę reprezentowała liczna grupa zawodniczek i zawodników - 37 osób.

więcejAktualnosci   2018-06-21

   
Dzieci z klas 1- 3, które brały udział w projekcie edukacyjnym "Zajęcia programowania w klasach 1-3 szkoły podstawowej w środowisku SCRATCH" wzięły udział wycieczce na Uniwersytet Rzeszowski. Zwiedzały główny budynek Uniwersytetu, w auli uczyły się szyfrowania, a w pracowni interaktywnej próbowały rozwiązywać zagadki z różnych dziedzin nauki.

więcejAktualnosci   2018-06-12

   
W maju dzieci 6-letnie oraz uczniowie klasy I i II naszej szkoły realizowały Program edukacji stomatologicznej ,,Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowany przez Instytut Blend-a-med Oral –B oraz Disney Polska. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, podczas których zdobyli niezbędną wiedzę na temat higieny zębów i dziąseł oraz dowiedzieli się, jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat. Zrozumieli, że zdrowe zęby to nie tylko piękny, śnieżnobiały uśmiech, ale i zdrowie całego organizmu. W ramach projektu dzieci ...

więcejKonkursy   2018-06-12

   
KONKURS PIĘKNEGO PISANIA DLA KLASY PIERWSZEJ W dniu występu zostały wręczone dyplomy i nagrody dla pierwszoklasistów, którzy zostali wyróżnieni w KONKURSIE PIĘKNEGO PISANIA pod nazwą MISTRZ PIĘKNEGO PISANIA. I miejsce zajęła - Karolina Janczyk II miejsce - Natan Panek III miejsce - Zuzanna Dworak Wyróżnienia otrzymali: Milena Puzio Oliwia Sudoł Natalia Gurdak Emilia Maciąg Bartłomiej Sikora

więcejAktualnosci   2018-06-10

   
Kolejny raz nasz Piknik Rodzinny przebiegał przy upalnej aurze. Przygotowaliśmy namioty, mnóstwo wody i ... wiele atrakcji. I zabawa była przednia! Tegoroczny Piknik i dekoracja zawierały elementy nawiązujące do 100.rocznicy Odzyskania Niepodległości. Hasło pod, którym bawiliśmy się wspólnie brzmiało: "Rodzina, szkoła, miejscowość, to moja mała Ojczyzna". Gwiazdami imprezy byli nasi najmłodsi uczniowie, czyli przedszkolaki i rewelacyjny zespół Dębianie ...

więcejAktualnosci   2018-06-08

   
Serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny, który odbędzie sie w naszej szkole w najbliższą niedzielę. Przygotowaliśmy sporo atrakcji dla dzieci. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze i liczyćmy na to, że dopiszą też uczestnicy. ZAPRASZAMY! Równocześnie informujemy, zgodnie z zasadami RODO, że podczas Pikniku robione będą zdjęcia do kroniki szkolnej, na stronę internetową szkoły oraz do lokalnej prasy. Uczestnictwo w Pikniku, imprezie masowej, tożsame jest więc z wyrażeniem zgody na udostępnienie wizerunku do w/w celu.

więcejAktualnosci   2018-06-08

   
Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Wszyscy, którzy potrafią czytać, czyli dzieci z klas 1-7 wraz z nauczycielami, wspólnie pod chmurką, przy pięknej słonecznej pogodzie, czytali swoje ulubione książki. Kiedy minął czas wspólnego czytania słychać było jęk zawodu, że to już koniec. Miejmy nadzieję, że uda się nam zaszczepić w przynajmniej niektórych dzieciach pasję czytania, a przez to ubogacania swojej osobowości.

więcejAktualnosci   2018-06-08

   
Grupa 16 naszych uczniów ze szkoły podstawowej i z gimnazjum wraz z s. Teresą Dul i ks. Piotrem Cieśla wzięła udział w I Diecezjalnym Zjeździe Szkolnych Kół Caritas, który odbył się w Sandomierzu.. Rozpoczął się Mszą Św. w katedrze pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza, po której ok. 500 uczestników wraz z Opiekunami ...

więcejAktualnosci   2018-06-05

   
W trosce o bezpieczeństwo dzieci nasi uczniowie spotkali się z Dzielnicowym asp. Jarosławem Rząsa, który przypomniał dzieciom zasady roztropnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Spotkanie związane było ze zbliżającymi się wakacjami, a tym samym większą swobodą w przemieszczaniu się dzieci i dorosłych, a także, zagrożeniami na jakie, niestety, dzieci moga być narażone.

więcejAktualnosci   2018-05-30

   
Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim naszym uczniom szczęśliwego dzieciństwa - samych radosnych i pogodnych dni, bezpiecznych zabaw i oddanych przyjaciół. Szkolna impreza z okazji Waszego święta odbędzie się 10 czerwca 2018r. (niedziela), na którą zapraszamy serdecznie.

więcejWażne informacje   2018-05-30

   
W związku z tym, że od 25 maja 2018r. obowiązuje nowe unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), informujemy, że na naszej stronie internetowej w zakładce Dane osobowe znajdują się klauzule informacyjne dotyczące przetwarzania danych osobowych.

więcejAktualnosci   2018-05-30

   
W dniach 22-25 maja młodzież z klas trzecich oddziałów gimnazjalnych przeżyła niezwykłe dni niemieckie, niezwykłe bo w samej stolicy Niemiec. Największe wrażenie wywarł na nas wjazd superszybką windą na szczyt słynnej ponad dwustumetrowej Wieży Telewizyjnej z której podziwialiśmy przepiękną panoramę Berlina. Kolejnym przystankiem była Brama Brandenburska – symbol miasta i całych Niemiec...

więcejKonkursy   2018-05-29

   
Dnia 28.05.2018 r. uczniowie klas trzecich z naszej szkoły zajęli III miejsce i zdobyli puchar w Powiatowych Igrzyskach Dzieci - konkursie „Baw się z nami”. GRATULUJEMY!!!

więcejKonkursy   2018-05-29

   
Dnia 16.05.2018r. nasza szkoła gościła młodych miłośników języka niemieckiego z gminy Majdan Królewski. Przedstawiciele wszystkich siedmiu szkół podstawowych spotkali się w budynku gimnazjum, by tu, w bibliotece szkolnej, wziąć udział w zmaganiach o tytuł Gminnego Mistrza Języka Niemieckiego. Organizatorką konkursu była Anna Zięba – Kurda. Naszą szkołę reprezentowały godnie uczennice: Liwia Wołosz i Matylda Wrzesińska.

więcejKonkursy   2018-05-29

   
Zespół uczniów naszej szkoły wyśpiewał 2. miejsce podczas VII Podkarpackiego festiwalu Piosenki Ewangelizacyjnej im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ pod hasłem "Serce bez granic". Do konkursu dzieci przygotowała Pani Ewa Śliwińska. BRAWO!

więcejAktualnosci   2018-05-27

   
Dnia 25 maja uczniowie klas IVa i V wraz z opiekunami wybrali sie na długo wyczekiwaną wycieczkę do stolicy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik.

więcejSport   2018-05-24

   
Weronika Markowicz i Agata Puzio kolejny raz odnisły swój indywidualny sukces sportowy. Podczas Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Dzieci w Lekkiej Atletyce rozegranych w Stalowej Woli Weronika zajęła 1. miejsce w biegu na 600 m, a Agata 1. miejsce w skoku w dal i 3. miejsce w biegu na 100 m.

więcejAktualnosci   2018-05-24

   
Palenie tytoniu jest zjawiskiem powszechnym i stanowi jedną z głównych przyczyn umieralności w wieku dorosłym. Wdychanie dymu tytoniowego, czyli bierne palenie, jest tak samo niebezpieczne jak samo palenie, ponieważ niesie za sobą identyczne skutki zdrowotne, co aktywne palenie papierosów. O tym, jak ważny jest to problem, mogli przekonać się uczniowie klas trzecich realizując program profilaktyki antynikotynowej „Nie pal przy mnie, proszę”.

więcejAktualnosci   2018-05-23

   
W kwietniu i maju oddziały przedszkolne oraz klasy 1, 2,3,a,3b, 4 a, 4b i 6 uczestniczyły w V edycji programu "Porcja Pozytywnej Energii" Celem programu jest kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych opartych na codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Dzieci przypomniały sobie zasadę piramy zdrowego żywienia, stylu zdrowegon życia.

więcejKonkursy   2018-05-18

   
Tegoroczny XVIII Gminny Konkurs Matematyczny za nami. Jego organizatorkami i pomysłodawczyniami są pani Beata Krystel, Teresa Serafin i Krystyna Serafin. W tegorocznej edycji gościliśmy 12 uczniów z 4 szkoł naszej gminy, którzy tym samym zasłużyli na miano najtęższych umysłów matematycznych w swoich klasach trzecich. Dzieci rozwiązywały różnorodne zadania matematyczne i musiały wykazać się umiejetnością rozumowania, logicznego myślenia i opanowania emocji jakie towarzyszą zmaganiom konkursowym.

więcejAktualnosci   2018-05-16

   
Trzy grupy mażoretek ćwiczących przy naszym GOKu pod okiem Pani Marzeny Płazy wystąpiły z sukcesem na Otwartych Mistrzostwach Mażoretek Polski Południowo - Wschodniej. Grupa Kalejdoskop najmłodszych dziewcząt zajęła 1. miejsce, grupa Silver zajęła 2. miejsce i grupa Gold również zajęła 2. miejsce. Również występy solo, duet i miniformqacje należały do naszych mażoretek - wszystkie stanęły na podium.Oprócz wygranej na tych mistrzostwach wszystkie trzy grupy otrzymały nominację na Mistrzostwa Polski Mażoretek w Kędzierzynie Koźlu.

więcejAktualnosci   2018-05-16

   
W dniach od 7 do 11 maja obchodziliśmy „Szkolne Dni Życzliwości”. Choć niewątpliwie życzliwość na dobre już wcześniej zadomowiła się w naszej szkole, to ten tydzień był doskonałą okazją, żeby podnieść ją na nieco wyższy poziom. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są przecież dobre na wszystko. Zacznijmy od kilku dni, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości.

więcejKonkursy   2018-05-17

   
Pod takim hasłem przebiegało Święto Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Komorowie. Otrzymaliśmy zaproszenie na tę miłą imprezę więc skorzystaliśmy z zaproszenia i wystawiliśmy 8 - osobową grupę uczniów, którzy reprezentowali szkołę podczas konkursów: plastycznego dla dzieci młodszych, plastycznego dla dzieci starszych, sprawnościowego połączonego z wiedzowym dla dzieci starszych oraz recytatorskiego dla dzieci młodszych.

więcejKonkursy   2018-05-16

   
Martyna Lulek z kl. 5 zajęła II miejsce, a Oliwia Ruszkiewicz z kl.5 zajęła III miejsce podczas Gminnego Konkursu Czytelniczego "Czytam, bo lubię" zorganizowanego po raz XIII przez nasz GOK i GBP. Celem konkursu było kształcenie wrażliwości na odbiór słowa pisanego i rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Brawo nasze zdolne czytelniczki!

więcejKonkursy   2018-05-14

   
10 maja już po raz 18. nasza szkoła zorganizowała Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów z klas trzecich, którego pomysłodawczyniami i organizatorkami są Panie Teresa Serafin, Krystyna Serafin i Beata Krystel. Ortograficzne zmagania cieszą się zainteresowaniem i popularnością. W konkursie wzięło udział 17 uczniów z 6 szkół naszej gminy.

więcejKonkursy   2018-05-11

   
Mamy dwóch Finalistów Wojewódzkiego Konkursu z Historii dla szkół podstawowych. Są to uczniowie klasy 6 Cyprian Piekarz i Rafał Wołosz. Słowa uznania kierujemy do Pani Teresy Derleckiej, która przygotowała chłopców do konkursu. Są to Jej kolejni finaliści, abywali też i laureaci. Gratulacje!

więcejKonkursy   2018-05-11

   
10 maja odbyła się VII edycja konkursu recytatorskiego organizowanego przez Publiczne Przedszkole w Majdanie Królewskim, GBP oraz GOK. Tematem przewodnim prezentowanych utworów przez przedszkolaków były uczucia i emocje w poezji dziecięcej. Z naszej szkoły wzięło udział trzech uczestników. Byli to ...

więcejKonkursy   2018-05-11

   
Tradycyjnie wiosną odbył się Gminny Konkurs przyrodniczy, który organizuje Publiczna szkoła Podstawowa w Krzatce. Naszą szkołę reprezentowali Katarzyna Śliwińska i Jędrzej Szczęch. Druzynowo zajęliśmy 3. miejsce. Brawo dla uczestników i ich Opiekunki Pani Danuty Wiącek.

więcejWażne informacje   2018-05-10

   
W związku z tym, że 14 maja 2018r. w obydwóch budynkach szkoły, czyli przy ul. Jagiellońskiej 1 (budynek PSP) oraz os. Podlasek 71 (budynek GIM) kręcone będą krótkie filmiki, które zostaną później wykorzystane do montażu filmiku promującego Gminę Majdan Królewski zamieszczonego m.in. na stronie internetowej Gminy Majdan Królewski informujemy, że każdy rodzic ma prawo złożyć oświadczenie, dotyczące zgody bądź nie, na wykorzystanie wizerunku dziecka do w/w celu. Prosimy o dostarczenie podanych przez dzieci oświadczeń do szkoły do 14 maja 2018r.

więcejAktualnosci   2018-05-11

   
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek nasi uczniowie uczestniczyli w różnorodnych inicjatywach GBP i GOK. Gimnazjaliści obejrzeli spektakle w ramach cyklu 2 x Fredro: "Świeczka zgasła" i "Nikt mnie nie zna" w wykonaniu aktorów teatru Kontynuacja Niżąńskiego Centrum Kultury Sokół . Przedszkolaki wzięły udział w ...

więcejWażne informacje   2018-05-08

   
Uczniowie klasy 7 wraz z Wychowawczynią Panią Katarzyną Migas i Panią Dyrektor Martą Godek wspólnie z delegacją PSP w Hucie Komorowskiej reprezentowali Gminę Majdan Królewski podczas otwarcia wystawy poświęconej Ks. Kardynałowi Adamowi Kozłowieckiemu, która zagościła na Uniwersytecie Rzeszowskim. W otwrciu uczestniczyli przedstawiciele władz oświatowych z Panią Małgorzatą Rauch Kurator Podkarpacką na czele, władz Województwa Podkarpackiego z Panem Wicemarszałkiem Bogdanem Romaniukiem, władz kościelnych z Ks. Biskupem Seniorem Kazimierzem Górnym...

więcejAktualnosci   2018-05-07

   
Każdy może zmieniać świat na lepszy i piękniejszy. Udowodnili to nasi uczniowie z klas IV-VI i klas gimnazjalnych, którzy wykonali aż 86 wspaniałych prac plastycznych. Wezmą one udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Fundację „Z Serca dla Serca”. Ale właściwie konkurs nie ma większego znaczenia. Najważniejsze, że wszystkie prace wykonane przez naszych uczniów wezmą udział w aukcji charytatywnej, a uzyskany dochód zostanie przeznaczony na budowę Domu Hospicyjnego dla Dzieci w Zaleszanach.

więcejAktualnosci   2018-05-05

   
Nasi uczniowie i nauczyciele włączyli się w gminne obchody Święta 3 Maja. Poczet sztandarowy tradycyjnie uczestniczył w Mszy św. w intencji Ojczyzny i wziął udział w uroczystym przemarszy do GOKu. Tam, podczas programu patriotycznego, ogromny aplauz uzyskał przepiękny taniec z flagąmi w wykonaniu dziewcząt z klasy 4b, który publicznośc nagrodziła gromkimi brawami. Do tego występu dziewczęta przygotowała Pani Urszula Trzcińska. Pani Konstytucja, czyli Oliwia Ruszkiewicz, opowiedziała publiczności o sobie i o swoim święcie, co też bardzo spodobało się publiczności....

więcejKonkursy   2018-04-27

   
W szkole odbywaja się różnorodne konkursy. Dzieci chętnie rywalizują, bo mają możliwośc sprawdzenia się w sytuacjach innych niż typowo lekcyjne, a uzyskanie nagrody też kusi . Ostatnio drugoklasisći mieli możliwośc sprawdzenia swojej wiedzy z matematyki i zasad ortografii. Cieszy nas, że drugie miejsce w konkursie ortograficznym przypadło naszej uczennicy, która wróciła 8 miesięcy temu z rodzicami z zachodu Europy ...

więcejAktualnosci   2018-04-26

   
Publiczność z pięknymi kotylionami – coś ważnego będzie się działo! A zaczęło się od uroczystego wprowadzenia sztandaru szkolnego i odśpiewania hymnu państwowego. Nasze najmłodsze dzieci, czyli 5-latki, już potrafią zaśpiewać pięknie i z przeżyciem dwie zwrotki hymnu i podczas tej uroczystości śpiewały najgłośniej! Uroczysta lekcja historii chyba dotarła z przekazem do wszystkich, bo tym razem dzieci uczyły dzieci.

więcejSport   2018-04-26

   
Weronika Markowicz z klasy 4a wygrała Finały Wojewódzkie biegów przełajowych rozegranych w ramach Igrzysk Dzieci w Kolbuszowej. Gratulujemy Ci Weroniko i jesteśmy z Ciebie bardzo dumni!

więcejKonkursy   2018-04-25

   
W Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej odbył się VIII Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego, podczas którego szkołę reprezentowali gimnazjaliści Kornelia Wołosz, Izabela Ziętek, Julia Śliwińska i Norbert Tłusty. Nasi uczniowie wykazali się bardzo wysokim poziomem umiejętności językowych, a także szeroką wiedzą z różnych dziedzin sportowych...

więcejKonkursy   2018-04-24

   
24 kwietnia 2018 r. w Gminnym Osrodku Kultury odbył się I Konkurs Recytatorski im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. O laur zwycięstwa walczyło 24 uczestników. Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice: Zuzanna Dworak (klasa I), Kornelia Pogoda (klasa II), Kamila Baran (klasa IVb) i Agata Puzio (klasa VI).

więcejKonkursy   2018-04-19

   
19 kwietnia w Hucie Komorowskiej odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej. Każdą szkołę reprezentowała jedna solistka. Naszą reprezentantką była Agata Puzio z klasy VI. Tematem tegorocznej edycji konkursu były utwory polskich wykonawców śpiewających w języku angielskim. Agata wykonała piosenkę Michała Szpaka pt. Color Of Your Life...

więcejSport   2018-04-17

   
Turniej "Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku istnieje od 17 lat. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 1,5 mln dziewczat i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. W tym roku nasza szkołę reprezentowały trzy drużyny w kategoriach: U - 10 chłopców, U - 12 dziewczat, U - 12 chłopców. Wszystkie trzy zwyciężyły eliminacje powiatowe i awansowały do Finału Wojeódzkiego , który odbył się 12 - 13 kwietnia 2018r. na boiskach Tarnobrzegu.

więcejSport   2018-04-25

   
W Kolbuszowej odbyły się finały rejonowe Igrzysk Dzieci w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych. Nasze dziewczęta rywalizowały na dystansie 600 m. Drużynowo zajęły 3. miejsce, a indywidualnie zwycieżyła Weronika Markowicz., która nie dała najmniejszych szans rywalkom ...

więcejAktualnosci   2018-04-15

   
Szatnia dla młodszych dzieci ma od piątku nowe estetyczne indywidualne szafki dla dzieci. Dzięki wspólnym staraniom Szkoły i Rady Rodziców szatnia dla młodszych dzieci wzbogaciła się o 42 nowe stanowiska szatniowe, każde wyposażone w miejsce na buty, wieszak na odzież wierzchnią i półeczkę na czapkę i rękawiczki. Nowe meble do szatni przez 7 godzin ofiarnie skręcali ojcowie Panowie Piotr Goraj i Paweł Trela.

więcejKonkursy   2018-04-13

   
13 kwietnia w Kolbuszowej odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2018 "Młodzież zapobiega pożarom". Nasza gminę reprezentowali Maciej Dec i Norbert Tłusty, obaj z naszej szkoły. Maciej bardzo ładnie zaprezentował się w grupie uczniów klas 4-6, a Norbert, po dogrywkach, zachowując spokój i rozwagę, pokonał wszystkich w swojej grupie uczniów klas 7 i gimnazjalnych i zajął pierwsze miejsce w tej kategorii wiekowej.

więcejAktualnosci   2018-04-13

   
W środę, 11 kwietnia, naszą szkołę odwiedziły Panie z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Rzeszowie. Dla uczniów z klasy IVa, IVb i V przeprowadziły zajęcia biblioteczne pt.: „CYBERPRZEMOC: co to takiego i kto może pomóc Fidze?”. Dzieci z uwagą wysłuchały głośno czytanego opowiadania G. Kasdepke pt.„Figa”, uczestniczyły w zabawie „karteczki na plecach”, rozmawiały o uczuciach, jakie towarzyszą ofiarom przemocy...

więcejAktualnosci   2018-04-11

   
Zbliżaja się dodatkowe dni wolne od zajęć szkolnych. Szkoła w tych dniach nie prowadzi zajęć lekcyjnych. Jeżeli Rodzice nie mogą inaczej zorganizować w tych dniach opieki dla dziecka, wówczas trzeba na min 5 dni roboczych wcześniej powiadomić o tym fakcie wychowawcę klasy w celu zorganizowania temu dziecku w szkole dodatkowej opieki.

więcejKonkursy   2018-04-11

   
W czwartek 10 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pn. "Słowem malowane" . Do konkursu przystąpiło czternaścioro uczestników. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności, nad którymi pracowali wspólnie z nauczycielami ze swoich szkół. Wybór był niełatwy, ponieważ wszyscy wykazali się zdolnościami recytatorskimi i aktorskimi.

więcejAktualnosci   2018-03-29

   
Pełnych radości i nadziei Świąt Wielkiej Nocy oraz radosnego wiosennego nastroju podczas spotkań w gronie rodzinnym wszystkim naszym Przyjaciołom życzą uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Majdanie Królewskim

więcejAktualnosci   2018-04-13

   
Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, bo wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas. W lutym Samorząd Uczniowski wznowił akcję pomocy dla podopiecznych Domu Dziecka w Skopaniu. Tym razem zbieraliśmy środki czystości, artykuły higieniczne, itp. Po raz kolejny nasi uczniowie udowodnili jak wielkie i hojne mają serca. Wszystkie zebrane dary dostarczone zostały do Domu Dziecka ....

więcejAktualnosci   2018-03-28

   
Głębokie przesłanie popłynęło do nas z pięknego biblijnego przedstawienia na temat Męki Pańskiej, które przygotowali uczniowie klasy szóstej wraz ze swoją Wychowawczynią Panią Teresą Derlecką i chórem szkolnym pod opieką Pani Ewy Śliwińskiej i Pana Antoniego Deca. Pojawiły się postaci znane z kart ewangelii - apostołowie, straż grobu, niewiasty i aniołowie, a przede wszystkim Pan Jezus przygotowujący się do wypełnienia woli Ojca.

więcejAktualnosci   2018-03-27

   
Wiosenna przerwa świąteczna potrwa od 29 marca 2018r.(czwartek) do 3 kwietnia 2018r.(wtorek). Do szkoły wracamy we środę 4 kwietnia 2018r. wypoczęci i ze świeżym zapałem do pracy :)

więcejSport   2018-03-27

   
Weronika Markowicz z klasy 4a zajęła 2. miejsce podczas II Grand Prix Podkarpacia w Biegach Przełajowych - kategoria dziewcząt młodszych. Weronika od kilku lat trenuje lekką atletykę i ma już sukcesy. Gratulujemy i życzymy następnych świetnych wyników.

więcejAktualnosci   2018-03-26

   
Nasze dwie drużyny chłopców wróciły ze zwycięstwem z Cmolasu z Powiatowego Turnieju Tymbarku "Z Podwórka na Stadion", dla powiatu kolbuszowskiego rozegranego w dwóch kategoriach wiekowych: w kategorii U – 10(do lat 10) i U – 12(do lat 12) !

więcejWażne informacje   2018-03-23

   
Nasza szkoła otrzymała grant w programie Edukacja Inspiracja organizowanego przez Edukacyjną Fundację im. prof. Romana Czerneckiego EFC i Fundację Szkoła z Klasą. A to dzięki zaangażowaniu Pani Agaty Czechowicz naszej nauczycielki fizyki, która napisała projekt "Astrofotografia - obiekty i zjawiska na niebie". Sprzęt został już zakupiony, uczniowie obserwują i fotografują niebo. Teraz czekamy na wystawę po zakończeniu programu. Wczoraj Szkoła otrzymała List Gratulacyjny ...

więcejKonkursy   2018-03-23

   
W GOKu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w którym wystartowało 5 uczniów naszej szkoły w dwóch kategoriach - klasy 4-6 oraz klasy 7 i oddziały gimnazjalne. Po teście pisemnym, dogrywce i części ustnej przeprowadzonej w obecności wszystkich uczestników najlepszy w kategorii klas 4 - 6 okazał się Maciej Dec z klasy 6, natomiast w kategorii klas7 i oddziałów gimnazjalnych najlepszy był Norbert Tłusty z klasy 2 gimmnazjalnej.

więcejAktualnosci   2018-03-22

   
Nasze przedszkolaki z oddziałów Ob i Oc przygotowały piękne przedstawienie na cześć zbliżającej się wiosny. Mali aktorzy zaprezentowali się licznie zebranym rodzicom i gościom z pobliskiego przedszkola przebrani w piękne stroje przygotowane przez rodziców. To już kolejny ich występ przed dużą widownią więc z uśmiechem na ustach, z dużą swobodą i obyciem scenicznym prezentowały swoje role. Było uroczo kiedy żabki kumkały, bociany klekotały, koniki polne grały na ...

więcejSport   2018-03-22

   
Nikodem Naróg z 3 klasy naszych oddziałów gimnazjalnych zajął 1. miejsce podczas Półfinału Wojewódzkiego Zawodów Pływackich, który odbył się na pływalni w Sokołowie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji stanęło 21 szkół, w tym nasza, no i mamy sukces! Nikodem popłynął po medal stylem motylkowym na dystansie 50 m. W zawodach szkołę reprezentowała też Urszula Kopeć z klasy 2 naszych oddziałów gimnazjalnych i też z powodzeniem - zajęła 2.miejsce na dystansie 50m płynąc stylowym kraulem.

więcejAktualnosci   2018-03-23

   
Oddziały gimnazjalne uczciły przybycie wiosny pod hasłem ”NIE dla wagarów – TAK dla uśmiechu i sportu”. I tak też upłynął ten dzień. Odbyły się klasowe warsztaty o zdrowym żywieniu, w trakcie których powstawały własnoręcznie wykonane przepyszne kanapki i sałatki. Można było wykazać się zdolnościami plastycznymi wykonując plakat wiosenny z wykorzystaniem bociana, motylka … Sportowcy rozegrali emocjonujący turniej piłki siatkowej. Ci, którzy mają poczucie humoru i potrafią wykazać się rzadką w tym wieku cechą dystansu do siebie, mogli wziąć udział w zabawnym konkursie na ...

więcejAktualnosci   2018-03-22

   
Dzieci z dwóch młodszych grup świetlicowych miały bardzo ciekawe zajęcia na temat zdrowgo odżywiania. Przybyła do nas Pani mgr inż. Anna Tęcza, nauczycielka z Zespołu Szkoł Agrotechniczno - Ekonomicznych z Weryni i przeprowadziła ciekawe warsztaty żywieniowe połączone z przygotowaniem i degustowaniem zdrowych soków, koktaili, dipów i frytek warzywnych. Wszystkie przysmaki znikały w mgnieniu oka, mimo, że wcześniej dzieci niezbyt chętnie deklarowały, że zjedzą warzywne smakołyki.

więcejAktualnosci   2018-03-21

   
Gimnazjaliści uczestniczyli w spotkaniu z mistrzyniami słowa - Panią Martą Świderską - Pelinko i Panią Celiną Depa - poetkami z Podkarpacia. Panie opowiadałały o swojej indywidualnej drodze prowadzącej Je do parania się poezją, prozą - słowem pisanym. Każda potwierdza, że pisząc realizuje marzenia ...

więcejAktualnosci   2018-03-22

   
Za oknem zaspy śniegowe, ale kalendarz informuje, że przyszła astronomiczna wiosna. W szkole odbyły się różnorodne imprezy - dzieci z klas 0 - 3 były na przedstawieniu przygotowanym przez grupę teatralną działającą w GOKu, a w której aktorami są nasi uczniowie. Starsze dzieci rozegrały turniej halowej piłki nożnej, a dzieci ze świetlicy miały ciekawe warsztaty kulinarne "Jem zdrowo i kolorowo" poprowadzone przez Panią mgr inż. Annę Tęcza nauczycielkę z Zespołu Szkół Agrotechniczno - Ekonomicznych w Weryni. W gimnazjum odbyły się m.in. spotkanie poetyckie, warsztaty kulinarne, konkurs na Wiosenną Miss i Wiosennego Mistera i rozgrywki sportowe.

więcejKonkursy   2018-03-23

   
Uczniowie z klasy 1, otrzymali wyróżnienie podczas XIV Powiatowego Konkursu na Ozdoby Wielkanocne, który zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej i Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Ich palma zyskała uznanie jury i w piątek w Starostwie Powiatowym otrzymają nagrody. Brawo! W konkursie wystartowali też uczniowie klas 3b, 4a, 4b, 6 i 7 .Zdolności i pomysłowość naszych uczniów okazały się imponujące. Stopień trudności był podwyższony, bowiem ozdoby musiały być wykonane tylko i wyłącznie przy użyciu materiałów naturalnych...

więcejSport   2018-03-19

   
Z pucharem i czwartym miejscem powróciły dziewczęta naszej szkoły z Finałów Wojewódzkich w Unihokeja, które rozegrano w Kamieniu w ramach Igrzysk Dzieci. Był to turniej wymagający od uczestników wysokich umiejętności technicznych, taktycznych, mobilizowania się w trudnych momentach, a przede wszystkim dobrej kondycji i odporności psychicznej. Wystąpiły najlepsze zespoły, a nasze dziewczęta z grupy eliminacyjnej awansowały jako pierwsze do ścisłego finału. W finale, po bardzo trudnych meczach, musiały jednak uznać wyższość innych drużyn – zremisowały z SP Stobierna i przegrały z SP Bukowsko oraz SP Niebieszczany –

więcejAktualnosci   2018-03-17

   
Trwają zapisy do oddziałów przedszkolnych i do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019.Rekrutacja potrwa do wiosennej przerwy światecznej, czyli do środy 28 marca 2018. O przyjęcie do oddziału przedszkolnego mogą się również ubiegać rodzice dzieci urodzonych w roku 2013 (5-latków). O przyjęcie do klasy pierwszej mogą ubiegać się też rodzice dzieci 6-letnich, które odbyły roczne przygotowanie przedszkolne.

więcejAktualnosci   2018-03-16

   
Panie z Rady Rodziców od kilkunastu dni wytrwale pracują w szkole przygotowując piękne palmy wielkanocne. Wykonują też inne śliczne ozdoby na radosne święto Wielkiej Nocy, które przypada podczas wiosennego przebudzenia po szarej zimie , dlatego z ochotą w tym czasie dekorujemy swoje domy kolorowymi stroikami i wiankami. Zapraszamy od poniedziałku rano do szkoły po piękne ozdoby.

więcejAktualnosci   2018-03-15

   
15 marca br. uczniowie klas czwartych mieli okazję zobaczyć wyjazdowy spektakl teatralny Teatru Roma "Lew, Czarownica i stara szafa", który odbył się w Katolickim Domu Kultury w Sandomierzu. Kultowa powieść Clive'a Staplesa Lewisa wydobywa na światło dzienne wagę spraw najprostrzych - siłę rodzinnych więzi, wierności i poczucia odpowiedzialności. Historia znana także z lubianych ekranizacji, tym razem opowiedziana została w nowy, zaskakujący sposób...

więcejAktualnosci   2018-03-09

   
Dzieci z oddziału 0a, czyli nasze najmłodsze przedszkolaki, przygotowały profesjonalny pokaz mody. Dziewczynki przebrane w zabawne stroje przygotowane przez Rodziców z gracją przemierzały wybieg dla modelek prezentując wybrane profesje zawodowe. Gromkie brawa nagradzały odważne modelki. Następnie dzieci ze wszystkich trzech oddziałów przedszkolnych pod czujnym okiem Wychowawczyń poprzez zabawę uczyły się współpracy w grupie i rozsądnej rywalizacji. Pomysłodawczynią i głównodowodząca tej ciekwaej imprezy integrującej dzieci była Pani Katarzyna Sudoł...

więcejAktualnosci   2018-03-08

   
W szkole nie zapomnieliśmy o Dniu Kobiet. Młodsze dzieci z klas 0 - 3 pomaszerowały do GOKu na bajkę, zaś starsze z klas 4 - 7 uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. Każda klasa pod opieką Wychowawcy przygotowywała zdrowe przekąski. Były kanapeczki z łososiem, z pomidorkami, serkiem, sałatką. Można było zjeść przepysznego łososia z rukolą. Pojawiło się też sushi w wykonaniu Aleksa. Naprawdę byliśmy pod wrażeniem kiedy z wprawą przygotowywał tę japońską przekąskę...

więcejAktualnosci   2018-03-07

   
W dniach 14, 15 i 16 marca 2018r. uczniowie szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych uczestniczyć będą w szkolnych rekolekcjach wielkopostnych. Na rekolekcje udadzą się do kościoła parafialnego w trakcie zajęć szkolnych pod opieką nauczycieli . Po zakończeniu nauk w kościele zajęcia w szkole będą odbywały się według planu zajęć na dany dzień.

więcejSport   2018-03-05

   
Kasia Rząsa z klasy 5 zajęła 3. miesce w konkurenci KATA podczas IV Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy Dzikowiec. Kasia na co dzień trenuje pod okiem trenerów Klubu Kyokushin Karate w Nowej Dębie. Gratulujemy!

więcejSport   2018-03-02

   
Agata Puzio z klasy 6 została nagrodzona przez Burmistrza Nowej Dęby podczas uroczystego podsumowania roku sportowego 2017, jakie miało miejsce w Sali Kameralnej Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie. Wsród nagrodzonych 16 najlepszych młodych zawodników znalazła się nasza uczennica, na co dzień podopieczna Pana Dariusza Żaka, który też został nagrodzony w kategorii trenerów...

więcejAktualnosci   2018-03-01

   
W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu w szkole podjęte zostały ciekawe inicjatywy. Był konkurs pastyczny, spotkanie z Paniami Policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, rozmowy tematyczne podczas godzin wychowawczych. Ostatnią inicjatywą było pouczające przedstawienie, które przygotowali uczniowie klasy 4b pod opieką Wychowawczyni Pani Haliny Bieleń, która była pomysłodawczynią i organizatroką całego pakietu inicjatyw. Wspaniali aktorzy pokazali nam problem uzależnienia dzieci od komputerów, telefonów komórkowych i Internetu. Scenariusz zaczerpnięty z życia. W rodzinie są 3 siostry - dwie zafascynowane Internetem i wszystkim co w nim znajdują poruszając się tylko po portalach społecznościowych i mało ambitnych stronach obfitujących w plotki, skandale i tanie zakupy. Jest też trzecia - rozsądna, też korzystająca z Internetu, ale ...

więcejAktualnosci   2018-02-27

   
Wychodzimy naprzeciw wyzwaniom współczesnego świata i rozpoczynamy dodatkowe zajęcia z podstaw programowania, w których uczestniczą dzieci z klas 1, 2, 3a i 3b. Poprzez zabawę dzieci uczą się planowania, kodowania i w konsekwencji programowania. "Napisałem program i on działa!" - świadomość, że zmusiło się tablet, smartfona, czy komputer do wykonania określonego działania daje poczucie satysfakcji i buduje u dziecka wiarę w siebie i swoje możliwości. Jak mówi Bill Gates, programowanie to rewelacyjna gimnastyka dla mózgu ...

więcejAktualnosci   2018-02-25

   
Nasza szkoła zakupiła teleskop. Mogliśmy pozwolić sobie na taką pomoc naukową dzięki udziałowi w projekcie edukacyjnym Edukacja Inspiracja finansowanym przez Edukacyjną Fundację im. prof. Romana Czerneckiego EFC i Fundacją Szkoła z Klasą. Do programu zakwalifikowało się tylko 35 nauczycieli z całej Polski, a wśród tego elitarnego grona jest nasza nauczycielka fizyki Pani Agata Czechowicz, która jest autorką pomysłu i programu na udział szkoły w tej ciekawej inicjatywie...

więcejWażne informacje   2018-02-23

   
Przez najbliższy tydzień przy przejściu dla pieszych nie będzie Pani, która pomaga dzieciom bezpiecznie przejśc na druga stronę jezdni. Prosimy wszystkie dzieci, które samodzielnie przychodzą do szkoły, o zachowanie ostrożności i rozwagi!

więcejKonkursy   2018-02-23

   
W szkole odbył się Gminny Konkurs "Matematyczny Czar Par". Do rywalizacji zgłosiło się 12 par najlepszych młodych matematyków z klas szóstych naszej gminy. Zadaniem uczestników było przebrnięcie przez 5 stanowisk z matematycznymi łamigłówkami : krzyzówka matematyczna, sudoku, zegar i kalendarz, zagadki zapałczane oraz zadania tekstowe. Wszyscy świetnie poradzili sobie, ale, jak to w konkursie bywa, ktoś musiał wygrać, ktoś przegrać ...

więcejKonkursy   2018-02-22

   
Cyprian Piekarz zajął 3. miejsce w kategorii szkół podstawowych, a Norbert Tłusty 2. miejsce w kategorii klas gimnazjalnych i szkół średnich podczas 18. finału Powiatowego Konkursu Ortograficznego zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej ...

więcejWażne informacje   2018-02-21

   
W ramach działań profilaktycznych w szkole odbyło się bardzo ważne spotkanie z Paniami Policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Przyjechały do nas p. sierż. szt. Beata Chmielowiec i p. asp. Jolanta Skubisz - Tęcza, które zajmują się na co dzień w swojej pracy wykroczeniami nieletnich i młodzieży. Podczas spotkania Panie Policjantki mówiły o cyberprzemocy, o jej przejawach, ale też radziły jak reagować na pierwsze symptomy, jak pomóc ofierze "hejtu" ...

więcejAktualnosci   2018-02-19

   
Dzieci lubią klocki LEGO i gry komputerowe. Można połączyć te pasje, a dowodem są zajęcia z robotyki, które odbywają się w szkole. Uczestniczą w nich młodsze dzieci i są bardzo zadowolone. Zajęcia prowadzą fachowcy, a zarazem pasjonaci robotyki ze "Świata robotyki" z Tarnobrzegu. Dzieci konstruują pojazdy, roboty, wprawiają je w ruch, sterują ...

więcejSport   2018-02-19

   
Podczas zabawy karnawałowej rozstrzygniety został Plebiscyt na Sportowca Szkoły 2017 Roku. Po demokratycznym głosowaniu dzieci z klas starszych wybrały dziesiatkę najlepszych sportowców szkoły. Wygrała Agata Puzio z klasy 6. Gratulacje dla Agaty i dziesiatki szczęsliwców! Organizatorem Plebiscytu jest Pan Wojciech Migas, a sponsorem nagród nasza Rada Rodziców. Dziękujemy.

więcejAktualnosci   2018-02-13

   
Nasze przedszkolaki też miały swój bal karnawałowy. Od rana w salach przedszkolnych pojawiały się postabi z bajek - rycerze królewny, wróżki, spidermany, batmany, ale i policjanci, czy motylki. Nie sposób wymienić wszystkich kolorowych i wesołych kostiumów jakie zawitały do szkoły ...

więcejAktualnosci   2018-02-13

   
Przed południem młodsze dzieci w dwóch turach, osobno przedszkolaki, a osobno klasy 1-3, zaś po południu starsze dzieci - w takich szacownych towarzystwach bawiły się nasze dzieci na karnawałowej zabawie, która wypadła nam w tym roku w ostatnim dniu przed Wielkim Postem. Humory dopisywały, muzyka była przednia więc zabawa udała się ...

więcejAktualnosci   2018-02-13

   
Dzieci, które uczestniczą w zajęciach świetlicowych w szkole, bawiły się w poniedziałek na swojej "prywatnej" imprezie. Panie Wychowawczynie świetlicy przygotowały piękna dekorację i zadbały o ciekawy program zajęć. Były konkursy ze słodkimi nagrodami, wspólne zabawy i tańce, a hitem imprezy była ...

więcejWażne informacje   2018-02-09

   
Ruszają zapisy na sobotnie zajęcia popularnonaukowe w ramach Dziecięcego Uniwersystetu Technicznego . Młodzi studenci otrzymują indeksy i uczestniczą w ciekawych zajęciach w salach uczelni pod okiem spejalistów. Studentami Dziecięcego Uniwersyteru Rechnicznego mogą być dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale trzeba zgłosic dziecko poprzez internet według formularza na podanej dalej stronie ...

więcejAktualnosci   2018-02-01

   
Dzieciom i nauczycielom życzymy bezpiecznych ferii zimowych spędzonych aktywnie, na świeżym powietrzu. Pół roku szkolnego za nami, wszystkim należy się czas na zregenerowanie sił. Odpocznijcie drogie dzieci od zajęć szkolnych, ale też odstawcie na bok telefony komórkowe, tablety i komputery. Ślęczenie przy monitorze, czy to dużym, czy małym sprawi, że, niestety, wrócicie jeszcze bardziej zmęczeni po feriach niż byliście zanim się zaczęły.

więcejAktualnosci   2018-02-01

   
Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka” , którego celem było poprawienie bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych, przekazanie dzieciom niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy i podczas korzystania z Internetu. W ramach zajęć edukacji społecznej dzieci uczyły się

więcejKonkursy   2018-02-01

   
Nasza szkoła organizuje konkurs "Matematyczny Czar Par". dla uczniów klas szóstych z terenu Gminy Majdan Królewski "Matematyczny Czar Par". Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych, rozbudzanie myślenia logicznego oraz doskonalenie umiejętności stosowania wiedzy w zadaniach praktycznych. W konkursie tym uczniowie biorą udział parami, dzięki czemu kształtowane są umiejętności ...

więcejSport   2018-01-31

   
Już w najbliższym czasie rozegrane zostaną finały wojewódzkie w unihokeju w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej. W tym roku aż trzy drużyny (!) będą reprezentować naszą szkołę podczas tych zawodów. Awns do finałów wywalczyły: drużyna dziewcząt i drużyna chłopców ze szkoły podstawowej, a także drużyna dziewcząt z oddziałów gimnazjalnych.

więcejSport   2018-01-31

   
Trzecie miejsca zajęły nasze reprezentacje piłkarek i piłkarzy ręcznych podczas zawodów powiatowych rozegranych w Cmolasie. Zawody odbyły sie na pełnowymiarowym boisku do piłki ręcznej 40m x 20m. Nasi zawodnicy mieli okazję zagrać na takim boisku na jakim grają seniorskie drużyny w piłce ręcznej. Obie nasze drużyny, które zagrały bardzo dzielnie, na miarę swoich możliwości, ostatecznie stanęły na podium i za to należą się im brawa.

więcejSport   2018-01-31

   
W ramach Igrzysk Dzieci w styczniu odbyły się w naszej szkole dwa ciekawe powiatowe turnieje mini koszykówki dziewcząt i chłopców. W obu turniejach górowały dwa zespoły - drużyna z Raniżowa i drużyna z Majdanu Królewskiego...

więcejAktualnosci   2018-01-27

   
Dzieci z klas 4a i 4b odbyły ciekawą wycieczkę do teatru "Maska" w Rzeszowie i wzięły udział w spektaklu "Akademia Pana Kleksa". Podobnie jak dzieci z klasy 5, nasze "czwartaki" były zachwycone spektaklem i stwiedziły, że " to lepsze niż kino".

więcejWażne informacje   2018-02-09

   
40 - osobowa grupa uczniów i nauczycieli naszej szkoły reprezentowała gminę Majdan Królewski w Sejmie RP podczas otwarcia wystawy o Ks. Kardynale Adamie Kozłowieckim. Uczestnicy tej niesamowitej wycieczki obserwowali obrady Sejmu,zwiedzili kompleks budynków sejmowych, spotkali wiele osób znanych nam tylko z przekazów telewizyjnych.

więcejAktualnosci   2018-01-26

   
W trosce o bezpieczeństwo dzieci w czasie ferii zimowych w szkole przeprowadzone zostały tematyczne rozmowy edukacyjne . Spotkanie z dziećmi miał nasz Dzielnicowy , a Wychowawcy klas uczulili swoich podopiecznych na rozsądne wykorzystanie czasu wolnego od zajęć szkolnych...

więcejAktualnosci   2018-01-22

   
Chór gimnazjalny, wzmocniony szkołami podstawowymi z Majdanu Królewskiego, Komorowa i Krzątki, pięknie zaprezentował się podczas Spotkania Kolędników Misyjnych Diecezji Sandomierskiej, które miało miejsce w niedzielę 21 stycznia 2018r. w Radomyślu n/Sanem. Zjechały się tam rzesze kolędników, a nasz chór został poproszony o przygotowanie oprawy muzycznej spotkania...

więcejAktualnosci   2018-01-19

   
W piątek, 19.01. br. uczniowie klasy V wybrali się do rzeszowskiego teatru „Maska” na spektakl opowiadający o niezwykłej szkole Ambrożego Kleksa, w której nauka jest przyjemnością i niesamowitą przygodą. Kolorowy i roztańczony musical stanowił niezapomnianą podróż do świata wyobraźni.

więcejAktualnosci   2018-01-19

   
Trzy oddziały przedszkolne, czyli 61 najmłodszych dzieci naszej szkoły, wytrwale przygotowywały niespodziankę dla babć i dziadków z okazji Ich święta. W piątek 18 stycznia 2018roku od rana z niecierpliwością wypatrywały swoich babć i dziadków, a kiedy już wszyscy zasiedli na widowni podekscytowane maluchy rozpoczęły przedstawienie. Dwie grupy sześciolatków przedstawiły swoim gościom piękne nietypowe jasełka, bowiem, oprócz Aniołków i Pastuszków, do Dzieciątka Jezus przyszły … postaci z bajek. Pojawiły się ...

więcejAktualnosci   2018-01-19

   
UWAGA ZAMIANA TERMINÓW WYWIADÓWEK ze względu na zaplanowane spotkanie Starosty Kolbuszowskiego z rodzicami z gimnazjum. Po spotkaniu w gimnazjum odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców tych uczniów, którzy pojadą na wycieczkę do Berlina.

więcejAktualnosci   2018-01-11

   
Co to jest inkunabuł? Co oznacza pojęcie „starodruk”? Kto wynalazł papier? Na czym pisano w starożytnej Grecji? Na te i na jeszcze wiele innych pytań uczniowie z klas IV – VI uzyskali odpowiedzi dzięki uczestnictwu w ciekawych zajęciach edukacyjnych pt. „Jak powstała książka. Od piktogramu do e-booka”, które przeprowadziła Pani z Biblioteki Pedagogicznej w Kolbuszowej. Ich celem było zapoznanie z etapami rozwoju pisma oraz zmianami i przeobrażeniami formy książki na przestrzeni wieków ...

więcejAktualnosci   2018-01-11

   
11 stycznia 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Majdanie Królewskim odbył się już po raz piąty konkurs kolęd i pastorałek dla najmłodszych dzieci, w którym uczestniczyło osiem szkół z Gminy Majdan Królewski. Celem konkursu było kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, wymiana pomysłów i doświadczeń w upowszechnianiu śpiewu wśród dzieci oraz odkrywanie i promowanie młodych talentów wokalnych z całej gminy. Z naszej szkoły wzięły udział trzy klasy zerowe.

więcejKonkursy   2018-01-10

   
9 stycznia 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej odbył się półfinał XVIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego pn. „Mistrz ortografii”. Uczestnicy półfinału zmierzyli się z dyktandem. Zadanie nie było łatwe. Pisanie ze słuchu to nie lada wyczyn, jednakże nasi uczniowie podjęli wyzwanie. Konkursowe dyktando napisali: Gabriela Podsiadło z klasy IV, Hubert Wójcik z klasy V i Cyprian Piekarz z klasy VI. Trzymamy kciuki za naszych uczniów i z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

więcejAktualnosci   2018-01-09

   
Nasza szkoła podjęła się kilka lat temu Adopcji Serca Particka chłopca z Zambii. Teraz jest on już studentem i mamy satysfakcję, że mogliśmy przyczynić się w pewien sposób do tego, że Patrick mógł wyjść w świat ze swojej wioski, by kształcić się Patrick pamięta o nas i przesyła nam co pewien czas pozdrowienia. Z okazji Świąt otrzymaliśmy własnoręcznie przez Niego namalowaną kartke z życzeniami.

więcejAktualnosci   2018-01-06

   
Trzeci raz ulicami Majdanu Królewskiego przeszedł Orszak Trzech Króli. To była piękna manifestacja naszej wiary i wspólnoty. Tłum osób dbających o podtrzymywanie tradycji chrześcijańskiej w koronach na głowach, z kolędą na ustach przeszedł ulicami Królewskiego Majdanu oglądając po drodze scenki dotyczące tajemnicy Objawienia Pańskiego - aktorskie perełki w wykonaniu rewelacynej ekipy dorosłych - czyli spotkanie Trzech Króli i Ich wizytę w pałacu Heroda. Ostatnią scenę odegrały nasze dzieci pokazując w GOKu piękne jasełka. Dzieci też oczarowały publiczność i w pełni zasłużyły na gromkie brawa. Podczas tegorocznego Orszaku pojawiły się piękne symboliczne akcenty...

więcejAktualnosci   2018-01-03

   
Bardzo prosimy o oddanie głosu na naszych przesympatycznych pierwszoklasistów w plebiscycie NOWIN "JESTEŚMY PIERWSZA KLASA"- wystarczy wysłać sms o treści KLASA.26 na nr 72355 ( 2,46 zł brutto ) . Głosowanie będzie trwać do piątku 26 stycznia 2018 roku do godz. 19.00. ..

więcejAktualnosci   2017-12-28

   
W uroczystość św Szczepana Męczennika w naszym kościele miało miejsce rozesłanie kolędników misyjnych. Kolędnicy złożyli wizytę rodzinom, aby podzielić się z nimi radością z Bożego Narodzenia, darem wiary i misyjną pasją. Dzieci zwracały naszą uwagę na trudną sytuację swoich rówieśników, którzy cierpią z powodu konfliktów zbrojnych.

więcejAktualnosci   2017-12-22

   
Drodzy Przyjaciele naszej Szkoły. Przyjmijcie od całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia na czas okresu Bożego Narodzenia, Nowy 2018 Rok i na każdy zwykły dzień ... Dziękujemy Wam za dobre, życzliwe słowo, za sympatię jaką nas darzycie, za popieranie wychowawczych i dydaktycznych działań Szkoły oraz za bezinteresowną pomoc, poświęcony czas, a także wsparcie materialne i rzeczowe.

więcejAktualnosci   2017-12-24

   
Ostatni dzień przed przerwą świąteczno - noworoczną zdominowały zajęcia wprowadzające całą społeczność szkolną w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia. Piękne jasełka w wykonaniu uczniów klas 4a i 4b oraz chóru szkolnego zainicjowały tę specyficzna świąteczną atmosferę. Dzieci długo, bo prawie miesiąc, przygotowywały się do występu pod opieką s. Teresy Dul i Pań Wychowawczyń, ale efekt końcowy wart był tych wysiłków. Radosne wspólne kolędowanie w stylu karaoke było bardzo trafionym pomysłem, bo tak pięknego dziecięcego śpiewu nasza szkoła chyba jeszcze nie słyszała! ...

więcejAktualnosci   2017-12-21

   
W grudniu Samorząd Uczniowski ogłosił zbiórkę darów dla Domu Dziecka w Skopaniu. W tym magicznym okresie Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość pokazać jak bardzo są hojni i lubią dzielić się z innymi. Efektem końcowym zbiórki była bardzo duża ilość słodyczy oraz materiałów szkolnych, które 21 grudnia zostały dostarczone do Domu Dziecka. Prezenty wręczone zostały osobiście przez opiekunów SU oraz uczennice klasy 7: Liwię Wołosz, Beatę Kupiszewską oraz Matyldę Wrzesińską.

więcejWażne informacje   2017-12-20

   
W piątek 22 grudnia 2017r. zajęcia dla wszystkich dzieci w naszej szkole trwają do godz. 12.30. W świetlicy szkolnej pozostaną dzieci, których rodzice nie mogą odebrać wcześniej ze szkoły.

więcejWażne informacje   2017-12-20

   
Zuchy, Harcerze i Instruktorzy Szczepu „Jedynka” z Nowej Dęby przywieźli nam dzisiaj do szkoły Betlejemskie Światełko Pokoju. Spotkali się z Panią Dyrektor, Siostrą Teresą i dziećmi z klas 4a i 4b, które w tym czasie miały próbę przed piątkowymi jasełkami. Goście przedstawili nam ideę misji z jaką przyjechali, zaśpiewali świąteczną piosenkę i przekazali Pani Dyrektor lampion ze światełkiem. Nasze dzieci odwdzięczyły się radosnym odśpiewaniem jednej ze swoich jasełkowych piosenek. Tę miłą wizytę upamiętniliśmy wspólną fotografią.

więcejAktualnosci   2017-12-19

   
Tym razem Mikołaj zawitał do naszych trzech grup świetlicowych. Każde dziecko otrzymało miły prezent, a do sal świetlicowych trafiły prezenty w formie nowych gier i zabawek, które dzieci "zamówiły" wcześniej u Mikołaja. Panie Wychowawczynie zorganizowały dzieciom świetne zabawy w sali gimnastycznej - można była pohasać, pobawić się, pozbierać papierowe śnieżynki i porzucać nimi ...

więcejAktualnosci   2017-12-19

   
Jak co roku w grudniu odbyła się w naszej szkole akcja "Czytanie z Mikołajem" zorganizowana przez GOK w Majdanie Królewskim. Te zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych czytelników. Dzieci z zaangażowaniem odpowiadały na zagadki i pytania związane z tekstami świątecznych bajek ...

więcejAktualnosci   2017-12-19

   
Nie tylko podczas zajęć szkolnych, ale także podczas pobytu w świetlicy szkolnej dzieci obchodziły andrzejkowe święto. Panie Wychowawczynie przygotowały super zabawy, a same wystąpiły w strojach wróżek. Dzieci wróżyły, bawiły się wspólnie w kółku, a także pobiegały i pośmiały się pod bacznym okiem Opiekunek. Zabawa z chustą, jak zawsze , była bardzo absorbująca i ciekawa. Takie świetlicowe zabawy to jest to!

więcejAktualnosci   2017-12-20

   
Grupa 9 uczniów naszej szkoły dostąpiła zaszczytu goszczenia w Sandomierzu z wizytą przedświąteczną u Duszpasterzy naszej diecezji. W imieniu dzieci z diecezji sandomierskiej odwiedziliśmy ks. Biskupa Edwarda Frankowskiego i byliśmy umówieni na wizytę u Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Obaj Ks. Biskupi przyjęli nas bardzo ciepło i życzliwie, otrzymaliśmy cukierki, prezenty i życzenia świąteczne dla całej szkoły i parafii.

więcejAktualnosci   2017-12-11

   
Naszą szkołę odwiedziła grupa przedstawicieli PGE - Polskiej Grupy Energetycznej. W bardzo ciekawy sposób pokazali dzieciom jak bezpiecznie używać urządzeń elektrycznych. Dwóch wesołych bohaterów w humorystyczny sposób przybliżyło dzieciom problematykę zagrożeń związanych z nierozważnym używaniem urządzeń elektrycznych. Wesołe dialogi i zabawne zachowania bohaterów przedstawienia tak wciągnęło dzieci, że z żalem żegnały się z naszymi gośćmi.

więcejKonkursy   2017-12-08

   
Brygida Kopeć z klasy I zajęła I miejsce w konkursie plastycznym "Bezpieczne wakacje" w kategorii dzieci młodszych. Konkurs zorganizowany był przez Komendę Wojewódzką Policji, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Brygida swoje nagrody odebrała w Komendzie Powiatowej Policji w Kolbuszowej, gdzie przyjechała z Tatą i panią Dyrektor. W imieniu Gminy Majdan Królewski nagrodę wręczyła Brygidzie pani Wicewójt. Sponsorami nagród było też Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej i Komenda Powiatowa Policji w Kolbuszowej.

więcejAktualnosci   2017-12-08

   
Dwie grupy naszych sześciolatków odwiedziły dzisiaj punkt Poczty Polskiej w Majdanie Królewskim. Dzieci mogły zaobserwować jak wygląda proces nadawanie przesyłek i ich odbierania. Panie Wychowawczynie P. Regina Franuszkiewicz i P. Małgorzata Serafin przygotowywały w szkole dzieci do tej ciekawej wyprawy, dlatego maluchy z zainteresowaniem "sprawdzały", ...

więcej   Mikołajki

Aktualnosci   2017-12-06

   
Mikołaj nie zapomniał dzisiaj o naszych dzieciach. Zawitał do szkoły już rano - wszystkie dzieci były w poprzednim roku grzeczne więc tym, które były dzisiaj uśmiechnięte, rozdawał w szkole cukierki. Nie trudno domyśleć się jakie zadowolone miny miały dzisiaj nasze dzieci. Prezenty sypały się całymi workami - od zabawek i słodyczy, poprzez mikołajkowe czapeczki, pizzę i wyjazdy do kina lub GOKu na radosne mikołajkowe seanse filmowe i zabawy.

więcejAktualnosci   2017-12-05

   
Parafialne Koło Caritas z Majdanu Królewskiego serdecznie zaprasza małych i dużych o wielkim sercu w niedzielę 10 grudnia 2017 r. na Mszę Św. z gościnnym występem młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej w Kolbuszowej oraz koncert charytatywny na rzecz chorego Kacperka z Brzostowej Góry. Koniecznie przyjdź!

więcejSport   2017-12-04

   
Kasia Rząsa z klasy piątej podczas IV Pucharu Podkarpacia Karate Kyokushin rozegranego w Jaśle zdobyła II miejsce w kategorii kumite. Laikom i niewtajemniczonym w arkana karate niewiele mówią te nazwy, tym bardziej podziwiamy i jesteśmy pełni uznania dla zdolnej Kasi. Gratulacje!

więcejSport   2017-12-04

   
Maja Żak z klasy trzeciej podczas Zawodów Pływackich "Turniej VII Miast", które odbyły się w Głogowie Małopolskim odniosła kolejny sukces. Płynąc w kategorii 25 m stylem dowolnym zajęła I miejsce, zaś w kategorii 25 m stylem grzbietowym zajęła II miejsce...

więcejWażne informacje   2017-12-01

   
W dniach 4 i 5 grudnia 2017r. w godz. 8.00 - 13.00 w naszej szkole odbędzie się kiermasz ozdób bożonarodzeniowych wykonanych przez Mamy z Rady Rodziców. Rewelacyjne są te ozdoby! 10 grudnia 2017r. Panie będą sprzedawały ozdoby zawierające elementy "żywej" zieleniny oraz prawdziwe zielone choinki.

więcejWażne informacje   2017-12-04

   
Uczulamy dzieci na zachowanie szczególnej ostrożności podczas drogi do i ze szkoły. Rodziców prosimy o ciągłe przestrzeganie dzieci o zagrożeniach jakie mogą je spotkać podczas samodzielnego poruszania się po drogach. Policja ciągle przypomina i prowadzi kampanie edukacyjne na ten temat, m.in. organizując cykliczne akcje "Kręci mnie bezpieczeństwo". O tragedię na drodze nie trudno, dlatego : "Myśl na drodze za siebie i za innych".

więcejAktualnosci   2017-11-30

   
29 listopada nasze pięciolatki pod opieką Wychowawczyni Pani Katarzyny Sudoł w ramach zajęć tematycznych wybrały się na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie się z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza.

więcejKonkursy   2017-11-30

   
Dnia 29 listopada br., w szkole podstawowej w Krzątce, odbyła się XV edycja gminnego konkursu orograficznego „Z ORTOGRAFIĄ NA CO DZIEŃ”. Do zmagań konkursowych przystąpiło 19 uczniów reprezentujących niemal wszystkie szkoły podstawowe naszej gminy...

więcejAktualnosci   2017-11-27

   
Kto nie widział albo nie słyszał niech żałuje! Przepiękny Koncert Uwielbienia "Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia" zagrała i zaśpiewała w naszym kościele młodzież z całej diecezji sandomierskiej. Chór i orkiestrę prowadziła Pani Maria Bąk. Koncert poprzedziło mnóstwo prób, które przez ostatnie cztery wekendy odbywały się w naszej szkole.

więcejAktualnosci   2017-11-24

   
Każdy człowiek ma naturalną potrzebę posiadania czegoś, co należy tylko do niego. Może to być coś małego, niezbyt wartościowego, ale jest to tylko i wyłącznie moje. Dzieci najczęściej taką potrzebę lokują w zabawkach, a dokładniej w miłych w dotyku pluszakach. W naszej szkole, z inicjatywy Pani Katarzyny Sudoł wychowawczyni najmłodszej grupy przedszkolaków, obchodziliśmy w piątek Dzień Pluszowego Misia. Najmłodsze dzieci, ale nie tylko one, przyniosły do szkoły swoją ulubioną zabawkę - przytulankę. No, i działo się!

więcejAktualnosci   2017-11-24

   
W tym roku mija 150 lat od urodzin Marii Skłodowskiej – Curie, która jest Patronką naszej szkoły. Podwójna Laureatka Nagrody Nobla z dziedziny chemii i fizyki nie jest zbyt znaną postacią wśród młodszych dzieci, dlatego uczniowie klasy 7 pod opieką Wychowawczyni Pani Katarzyny Migas przygotowali dla wszystkich wehikuł czasu i przenieśli nas w przełom XIX i XX w. do laboratorium Państwa Curie. W międzyczasie wracaliśmy do współczesnej szkoły, gdzie uczyła się … mała Maria spokrewniona...

więcejWażne informacje   2017-11-24

   
Z okazji 150.rocznicy urodzin Patronki szkoły ogłoszony został szkolny konkurs na logo szkoły. Prace trzeba było wykonać technikami informatycznymi i dostarczyć do dyrektora w formie pliku. W konkursie wzięło udział 5 uczniów : Gabriela Podsiadło z klasy 4a, Miłosz Fortuna z klasy 7, Michał Mokrzycki z klasy 7, Simone Stafiński z klasy 7 i Jakub Ślusarz z klasy 7.

więcej   Andrzejki

Aktualnosci   2017-11-22

   
W świetnych nastrojach bawiły się nasze dzieci podczas zabawy andrzejkowej - młodsze przed południem, a starsze po południu. Młodsze dzieci zaprezentowały całą gamę wymyślnych strojów iście karnawałowych - królowały ...

więcejAktualnosci   2017-11-21

   
W szkole odbyło się spotkanie starszych dzieci z Pracownicami KRUS - Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Panie przypominały o konieczności zachowania bezpieczeństwa podczas prac w gospodarstwie. Zaproszeni goście, Panowie Strażacy, zaprezentowali dzieciom pokaz udzielania pomocy przedmedycznej. Zajęcia najpierw prowadzone były na fantomie, a potem dzieci próbowały wcielać się w role poszkodowanego i ratownika.

więcejAktualnosci   2017-11-21

   
Ok. 20 różańców zebraliśmy w szkole podczas zbiórki, jaka zorganizowana została na rzecz krajów misyjnych. Dzięki ofiarności naszej i innych darczyńców dzieci w dalekich krajach misyjnych będą mogły modlić się na różańcu i poprzez tę piękną modlitwę wypraszać łaski dla swoich rodzin i krajów. Dziękujemy wszystkim tym, którzy podzielili się swoimi różańcami z innymi.

więcejSport   2017-11-21

   
Reprezentacja szkoły w składzie: Konga Bajor, Oliwia Ruszkiewicz, Katarzyna Maciąg, Agata Puzio, Izabele Mazur, Amelia Trela, Agata Witas i Wiktoria Magda wywalczyła kolejny awans do półfinału wojewódzkiego w unihokeja, który zostanie rozegrany 5 grudnia 2017r. w Padwi Narodowej.

więcejSport   2017-11-20

   
Agata Puzio z klasy 6 znów została Wicemistrzynią Polski podczas Ogólnopolskich Zawodów Lekkoatletyka Dla Każdego, które odbyły się w sobotę w Toruniu! To już drugi w krótkim czasie taki sukces sportowy uzdolnionej Agaty. Ogólnopolska arena przynosi Jej szczęście więc niech ta dobra passa trwa jak najdłużej...

więcejSport   2017-11-20

   
Maja Żak, Emilia Kulig i Roksana Stróż z klas czwartych zajęły czołowe miejsca podczas sobotnich zawodów pływackich jakie odbyły się na krytym basenie SOSIR -u w Nowej Dębie. Dziewczęta trenują pływanie już od kilku lat i nie był to ich pierwszy, a mamy nadzieję, że i nie ostatni, sukces podczas zawodów na basenie. Gratulacje dla naszych czwartoklasistek!

więcejWażne informacje   2017-11-19

   
W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyła się wojewódzka konferencja " Przeciwdziałanie krzywdzeniu dziecka - konferencja międzyinstytucjonalna" zorganizowana przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Fundację PRO -FIL w związku z Międzynarodowym Dniem Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. Gośćmi honorowymi konferencji byli...

więcejAktualnosci   2017-11-15

   
Rada Rodziców przygotowuje stroiki, wianki, zabawki i ozdoby na kiermasz bożonarodzeniowy, którego pierwsza część odbędzie się 4 grudnia 2017r. kiedy to sprzedawane będą zabawki i ozdoby wykonane bez elementów naturalnych, zaś po 10 grudnia 2017r. sprzedawane będą ozdoby zawierające elementy naturalne oraz zielone choinki ...

więcejAktualnosci   2017-11-11

   
"Jeszcze Polska nie zginęła , póki Ją kochamy " - takie wzruszające słowa padły dzisiaj z ust wieloletniego kapelana górników ks. B. Czerneckiego, po uroczystości odznaczenia Go przez Prezydenta RP Krzyżem Orła Białego. Te piękne i mądre słowa powinny być dla każdego z nas wykładnią i sprawdzianem patriotyzmu. Gminne uroczystości z okazji 99.Rocznicy Odzyskania Niepodległości tradycyjnie rozpoczęła Msza Św. w intencji Ojczyzny podczas, której kaznodzieja ks. Daniel Koryciński poruszająco mówił o patriotyźmie i poszanowaniu tradycji. Następnie, mimo nieprzychylnej aury...

więcejAktualnosci   2017-11-10

   
Piękna dekoracja przywitała wszystkich przybyłych na apel z okazji 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, który przygotowali uczniowie klasy 3a pod kierunkiem Wychowawczyni p. Teresy Serafin. Pomysł na przekazanie trudnych dla dzieci z podstawówki treści był idealny - aktorzy z 3a , tak niby od niechcenia , podczas rozmowy, prosto i w zrozumiały dla małych dzieci sposób, przemycali ważne informacje z historii naszej Ojczyzny. Chór szkolny pomagał serwując piękne patriotyczne pieśni.

więcejKonkursy   2017-11-08

   
Katarzyna Rozmus z 4b i Paweł Maciąg z 4a zostali laureatami II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Z baśniowego kufra”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej. Gościem honorowym uroczystości rozdania nagród była Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie rekwizytu bajkowego lub baśniowego. Kasia wykonała latający dywan, a Paweł lampę Alladyna.

więcejSport   2017-11-07

   
Bardzo pomyślnie zakończyły się powiatowe zawody w unihokeja dla naszej młodszej drużyny chłopców, które również rozegrano w naszej szkole. Wystąpiło osiem szkół , które podzielono na dwie grupy. Po pierwszym spotkaniu z drużyną z Komorowa, o którym ... najlepiej szybko zapomnieć, przyszła pora na serię zwycięstw ...

więcejAktualnosci   2017-11-07

   
Uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami odwiedzili nasze gminne schronisko dla psów w Rusinowie. Dzieci dowiedziały się jak zaadoptować zwierzaka i zobaczyły jak wygląda praca w schronisku. Poza tym była to cenna lekcja odpowiedzialności, gdyż nasi uczniowie przekonali się, że posiadanie zwierzęcia to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek.

więcejSport   2017-11-07

   
W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w obydwu budynkach naszej szkoły odbyły się rozgrywki w unihokeju na szczeblu powiatowym. Dubeltowe zwycięstwo odniosły nasze dwie reprezentacje. Przy ul.Jagiellońskiej rywalizowały dziewczęta ze starszych klas, które pokonały drużyny z Trzęsówki i z Cmolasu. Natomiast chłopcy z klas starszych rywalizowali w budynku na os.Podlasek. Również oni wywalczyli awans do półfinału wojewódzkiego wyprzedzając reprezentacje z Cmolasu, z Kupna i z Trzęsówki,

więcejSport   2017-11-06

   
Podczas Mistrzostw Polski TREC PTTK Juniorów, które odbyły się w dębickim Rancho Hucułek Patrycja Rębisz z drugiej klasy gimnazjum zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski Juniorów! Wielkie gratulacje dla Patrycji i słowa uznania dla Jej pasji i talentu. Patrycja trenuje jazdę konną od wielu lat ...

więcejAktualnosci   2017-10-31

   
W październiku rozpoczęliśmy w naszej szkole kolejną edycję programu „Czytające szkoły” przygotowanego przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Będziemy czytać naszym uczniom dobre i ciekawe książki, bo przecież czytanie jest podstawowym narzędziem zdobywania wiedzy. ..

więcejAktualnosci   2017-10-30

   
Korowód Świętych zawitał do szkoły. Goście z Nieba spotkali się z dziećmi dwa razy - najpierw z młodszymi , a potem ze starszymi. Aniołki rozdawały nagrody i cukierki tym dzieciom, które prawidłowo odgadły jakiego świętego prezentują nasi rewelacyjni aktorzy z klasy 5. Było wielu chętnych do odpowiedzi, ale z właściwymi odpowiedziami ...

więcejWażne informacje   2017-10-29

   
Uczniowie klasy 5 postanowili wspólnie z s.Teresą Dul i Wychowawczynią p. Katarzyną Chmielowiec przygotować nietypową prezentację, czyli Korowód Świętych. Przygotowania owiane były tajemnicą , gdyż dzieci chciały zrobić wszystkim niespodziankę. I udało się. Premiera odbyła się w naszym kościele parafialnym podczas Mszy Św. o godz. 12.00 w niedzielę poprzedzającą Uroczystość Wszystkich Świętych.

więcejAktualnosci   2017-10-27

   
Dzieci z naszych trzech oddziałów zerowych uczyły się robić przetwory z warzyw.. Z dużą wprawą i zaangażowaniem szatkowały marchewkę, jabłka i kapustę , żeby zrobić z nich pyszną surówkę. Mało tego, zerówkowicze poszły krok dalej i ... uczyły się kisić kapustę. Ubrane w fartuszki kuchenne, szatkowały i tarły warzywa, bo wiedziały z wcześniejszych zajęć, że w okresie jesienno - zimowym przetwory z warzyw dostarczają naszemu organizmowi niezbędnych witamin i minerałów, wzmacniają naszą odporność na infekcje, pomagają w trawieniu ...

więcejAktualnosci   2017-10-24

   
Nasi uczniowie zebrali około 220 białych i czerwonych zniczy, które przekazaliśmy TVP Rzeszów. Te i inne zebrane na całym Podkarpaciu znicze zostaną zawiezione na Ukrainę i rozbłysną 1 listopada na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie oraz na innych polskich cmentarzach za naszą wschodnią granicą. Dziekujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę patriotyczną akcję.

więcejAktualnosci   2017-10-24

   
Młodsze dzieci z klas O - III uczestniczyły dzisiaj w spotkaniu z aktorkami z Rzeszowa, które przyjechały do nas z przedstawieniem. Mimo niewielkiego bagażu scenografii i strojów panie potrafiły rozbawić dzieci i sprawić, by z zaciekawieniem oglądały spektakl "Pinokio", z uwagą oglądały przedstawienie i brały aktywny udział w zabawie.

więcejAktualnosci   2017-10-23

   
22 października 2017 roku to początek Tygodnia Misyjnego w Polsce i 91. Światowy Dzień Misyjny. Nasze dzieci ze Szkolnego Koła Misyjnego działającego w szkole pod opieka s. Teresy Dul przygotowały oprawę liturgiczną Mszy Św. o godzinie 12-tej. Pięknie prezentowały się w strojach obrazujących rasy i kultury różnych kontynentów. Śpiewały , czytały, niosły dary ofiarne i modliły się ...

więcejAktualnosci   2017-10-18

   
27 uczniów klasy pierwszej zostało dzisiaj uroczyście przyjętych w poczet czytelników naszej biblioteki. Pani Wychowawczyni Urszula Trzcińska i Pani Teresa Derlecka, nasza bibliotekarka, wcześniej dokładnie zapoznały dzieci z zasadami korzystania z biblioteki i zasadami poszanowania książki, a potem Pani Bibliotekarka "pasowała" piórem każdego pierwszaka na czytelnika...

więcejSport   2017-10-17

   
9.10.2017r. w Kolbuszowej odbył się powiatowy finał indywidualnych i drużynowych biegów przełajowych. Znakomicie wypadły nasze zawodniczki, które wygrały klasyfikację drużynową, a indywidualnie zwyciężyła Weronika Markowicz. Awans do zawodów rejonowych wywalczyły...

więcejAktualnosci   2017-10-16

   
Nasz chór gimnazjalny lekko wzmocniony dziewczynami ze szkół podstawowych wystąpił na inauguracji roku akademickiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli. Chór został zaproszony przez władze Uczelni po udanym występie podczas Dni Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego, które miały miejsce w budynku gimnazjalnym...

więcejAktualnosci   2017-10-16

   
W obu naszych budynkach świętowano Dzień Edukacji Narodowej zwany Dniem Nauczyciela. Uczniowie klasy 3b szkoły podstawowej wraz z Wychowawcą Panem Antonim Decem przygotowali ciekawą uroczystą akademię dla nauczycieli. Razem z chórem szkolnym, który prowadzi Pani Ewa Śliwińska, dzieci pięknie śpiewały, opowiadały szkolne dowcipy rozbawiając tym publiczność.W budynku gimnazjalnym uczniowie klas trzecich rewelacyjnie zaprezentowali pełną humoru opowieść o tym jak narodził się zawód nauczyciela :) Rozbawili wszystkich do łez ;)

więcejAktualnosci   2017-10-13

   
27 naszych pierwszoklasistów złożyło dzisiaj uroczyste ślubowanie i odtąd mogą uważać się za pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Na ślubowanie przybyli Pani Dyrektor, Pan Wicedyrektor, Rodzice i cała społeczność szkolna. Każdy uczeń pierwszej klasy ładnie przedstawił się, dzieci pięknie śpiewały, deklamowały swoje kwestie, znają przepisy ruchu drogowego ... więc udowodniły, ze nie są już przedszkolakami ...

więcejWażne informacje   2017-10-12

   
Na dzisiaj do Powiatowej Straży Pożarnej zgłoszona była ćwiczeniowa ewakuacja obydwu budynków naszej szkoły- przy ul.jagiellońskiej 1 i na oś.Podlasek 71. Obowiązek takiego działania ciąży na Dyrektorze szkoły - ćwiczenia ewakuacyjne trzeba przeprowadzać przynajmniej raz w roku szkolnym. Po trzech krótkich dzwonkach wszyscy - dzieci pod opieką nauczyciel, pracownicy szkoły i osoby znajdujące się w szkole - sprawnie opuścili budynek szkoły udając się na wyznaczone do tego celu miejsce ewakuacji. Obyło się bez paniki ...

więcejAktualnosci   2017-10-12

   
Nasza szkoła włączyła się w akcję zbierania darów dla bezdomnych psów, które przebywają w Przytulisku w Majdanie Królewskim. Zbieramy karmę suchą i mokrą, miski, gryzaki, obroże, smycze, koce oraz inne zabawki i przysmaki. Dary można przynosić do szkoły ul.Jagiellońska 1 lub os.Podlasek 71 do 27 października 2017r., a po zakończeniu zbiórki nasze dzieci, pod opieką nauczycieli, pojadą z zebranymi prezentami do Przytuliska. ZACHĘCAMY DO PRZYŁĄCZENIA SIĘ DO TEJ ZBIÓRKI. IDZIE ZIMA - POMÓŻMY ZWIERZAKOM!

więcejAktualnosci   2017-10-04

   
Samorząd Uczniowski włączył naszą szkołę do corocznej akcji charytatywnej "Światełko pamięci dla Łyczakowa" organizowanej przez TVP 3 Rzeszów, a polegającej na zbiórce białych i czerwonych zniczy na polski cmentarz we Lwowie. Znicze można przynosić do 25 października 2017r. i oddawać do Pani Jolanty Misiak lub Pani Ewy Puzio. Potem znicze zawieziemy do Rzeszowa, a stamtąd pojadą na Ukrainę.

więcejAktualnosci   2017-10-04

   
Chłopcy naszej szkoły mieli swoje "pięć minut" i staraliśmy się uprzyjemnić Im szkolną rzeczywistość tak jak lubią, czyli na wesoło i sportowo. Jak widać na zdjęciu obok chłopcy byli bardzo zadowoleni! Ze święta skorzystały też dziewczyny. Panie zadbały też o to, by każdy chłopiec w szkole otrzymał dzisiaj ślicznie zapakowany słodki upominek...

więcejAktualnosci   2017-10-03

   
Ogłaszamy konkurs na utworzenie logo naszej szkoły.. Prace trzeba wykonać komputerowo i zapisane w formacie pdf dostarczyć do Pani Dyrektor do 20 października 2017 roku. Fachowych informacji i wskazówek udziela Pan Jerzy Ruszkiewicz nauczyciel informatyki.

więcejAktualnosci   2017-10-11

   
Nasza szkoła włączyła się w obchody VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia , który przypadł 29 września 2017r. Uczniowie klas 4a, 4b, 5 i 6 mieli w tym dniu inne zajęcia matematyki, bo Panie sprawdzały ich znajomość biegłego mnożenia i dzielenia w pamięci.Najlepsi otrzymali tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Pomysłodawcą i organizatorem takiej fajnej zabawy matematycznej była Pani Ewa Puzio nasza nauczycielka matematyki.

więcejSport   2017-09-29

   
Oficjalna inauguracja sportowego roku szkolnego 2017/2018 odbyła się na stadionie "Resovi" w Rzeszowie dn. 27.09.2017r. W części sportowej rozegrano Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce z udziałem 700 zawodników z 25 powiatów, a dzień wcześniej podobne zawody w ramach Igrzysk Dzieci (prawie 500 zawodników). Naszą szkołę w obydwu kategoriach wiekowych reprezentowało 4 zawodników, którzy wcześniej z sukcesem przebrnęli przez zawody gminne i powiatowe.

więcejWażne informacje   2017-09-29

   
Składka na Radę Rodziców w tym roku szkolnym ulega zmianie i wynosi 30 zł od rodziny. Media atakują Rodziców informacjami, że wpłaty na Radę Rodziców nie są obowiązkowe. I owszem, ale, skoro do szkoły chodzą Państwa dzieci ...

więcejWażne informacje   2017-09-29

   
Mamy nowy skład Rady Rodziców. W tym roku, na skutek połączenia Szkoły Podstawowej z Gimnazjum, powstała jedna wspólna Rada Rodziców tej wielkiej szkoły działającej w dwóch budynkach. Ze względów organizacyjnych wybrano Przewodniczącego z podstawówki i Zastępcę z gimnazjum, Skarbników z każdej z tych szkół i jednego wspólnego Sekretarza Rady Rodziców...

więcejAktualnosci   2017-09-27

   
Do szkoły przyjechały małe roboty sterowane przez człowieka. Reagowały na ruch, na dźwięk . Zabawy było przy tej prezentacji co nie miara, bo np. z jednym z nich można było przywitać się przez podanie ręki, na co odpowiadał wymianą uprzejmości i ... komplementem "Ładnie dzisiaj wyglądasz"...

więcejAktualnosci   2017-09-24

   
X Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ trwają i w niedzielę rozpoczęły się Mszą Św. przy Muzeum w Hucie Komorowskiej, gdzie reprezentowali nas poczet sztandarowy, nauczyciele i Pani dyrektor. Druga część odbyła się w budynku gimnazjum, czyli naszej drugiej siedzibie, gdzie gościliśmy Księży Biskupów naszej diecezji, przedstawicieli świata nauki, polityki, kultury i sztuki. Spotkanie otworzył piękny występ chóru gimnazjalnego pod batutą Pani Ewy Śliwińskiej, potem zaprezentował się ...

więcejAktualnosci   2017-10-11

   
Mocna 9-osobowa ekipa uczniów z klasy 5 naszej szkoły wygrała VI Festiwal Piosenki Misyjnej w kategorii ZESPÓŁ! Do występu przygotowały ich Pani Ewa Śliwińska z pomocą S. Teresy Dul! BRAWO!

więcejSport   2017-09-23

   
I Turniej o puchar Kardynała Adama Kozłowieckiego rozegrany został w naszej hali sportowej. I dobrze, bo pogoda pokrzyżowała plany więc zamiast patrzeć z obawą w niebo uczestnicy mogli skupić się na grze i zaserwować kibicom piękne dziecięce widowisko sportowe. A emocje były duże ...

więcejWażne informacje   2017-09-29

   
Podajemy organizację roku szkolnego 2017/2018 dla Publicznej Szkoły Podstawowej im.Marii Skłodowskiej - Curie w Majdanie Królewskim ( z włączonymi oddziałami gimnazjalnymi).

więcejSport   2017-09-18

   
Agata Puzio z klasy 6 została wicemistrzynią 4-boju lekkoatletycznego podczas ogólnopolskiego Finału Nestle Cup, który odbył się 13-14 września 2017r. w Warszawie! Trenerem Agaty jest Pan Dariusz Żak, który prowadzi w naszej szkole zajęcia pozalekcyjne "Lekkoatletyka dla każdego" we współpracy z MKS Stal Nowa Dęba. To nie pierwszy sukces Agaty - w roku ubiegłym na tym samym Finale zajęła 9. miejsce...

więcejWażne informacje   2017-09-18

   
We czwartek 21.09.2017r. odbędzie się pierwsze w r.szk.2017/18 spotkanie z rodzicami: godz.16.00 – spotkania Rodziców z klas 0 - 3 godz.16.30 – spotkanie wszystkich Rodziców, Dyrektora i Nauczycieli w sali gimnastycznej godz. 16.45 - spotkania Rodziców z klas 4 – 7.

więcejSport   2017-09-16

   
W Nowej Dębie dnia 9.09.2017 r. odbył się Miting Lekkoatletyczny połączony z uroczystym otwarciem i oddaniem do użytku zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego. W zawodach wzięły udział reprezentacje Sanoka, Przemyśla, Kolbuszowej, Nowej Dęby oraz reprezentacja PSP w Majdanie Królewskim.

więcejSport   2017-10-11

   
Bardzo ciekawe zajęcia dla młodszych dzieci przeprowadził w naszej szkole Pan Dariusz Żak, nauczyciel wychowania fizycznego, który prowadzi u nas dodatkowe zajęcia z lekkiej atletyki w każdy piątek o godz. 15.00. Podczas zajęć dzieci bawiły się z dużym zaangażowaniem i poświęceniem pokonując przygotowane przeszkody ...

więcejWażne informacje   2017-09-12

   
Szkoła otrzymała kolejny prezent! Jest nim telewizor 40-calowy, który będzie służył najmłodszym dzieciom, czyli pięciolatkom. Bajki i edukacyjne programy będą teraz miłe dla oka i ucha! Serdecznie dziękujemy Panu Mateuszowi Sudołowi, który sprawił dzieciom ten prezent!

więcejWażne informacje   2017-09-12

   
W czasie wakacji w szkole przeprowadzony został duży remont. Dobudowana 22 lata temu część szkoły nie była wcześniej remontowana i wymagała szybkiej renowacji. Wymienione zostały grzejniki w całej tej części, w klasach i na korytarzach położone są nowe płytki. Powstały dwie nowe łazienki, no i wszystkie pomieszczenia w tej części są wymalowane. Remontowi poddana została też nasza szkolna biblioteka i są tam ładne płytki na podłodze i wymalowano ściany. Wygospodarowano też...

więcejAktualnosci   2017-09-12

   
Naszą szkołę odwiedził Pan Dzielnicowy st.as.Jarosław Rząsa, który przypomniał dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, podczas zabaw i spędzania czasu wolnego. Zaakcentował niewłaściwe zachowania dzieci i , niestety rodziców też, dotyczące np. przewożenia dzieci samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz nie zachowywania ostrożności podczas przemieszczania się z samochodu do szkoły. Starszym dzieciom przypomniał o ...

więcejAktualnosci   2017-09-04

   
Msze Św. w kościele parafialnym rozpoczęły uroczystą inaugurację roku szkolnego 2017/2018 dla szkoły podstawowej i dla gimnazjalistów.. Następnie wszyscy udali się do swoich budynków - podstawówka na ul. Jagiellońską, a gimnazjum na os. Podlasek - na spotkanie z nauczycielami. (...) Szkoła przygotowana, dzieci i nauczyciele wypoczęci, a więc – nowy rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty!

więcejAktualnosci   2017-10-11

   
Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 rozpocznie się w naszej szkole 4 września 2017r. (poniedziałek) Mszą Św. w kościele parafialnym o godz. 9.30. Następnie wraz z pocztem sztandarowym przejdziemy do budynku szkolnego, gdzie na hali sportowej spotka się cała społeczność szkolna : Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice. Zapraszamy!

więcejAktualnosci   2017-06-26

   
Ostatni dzień roku szkolnego 2016/2017 - to bardzo miła chwila, bo od jutra wakacje! Jeszcze Uroczysta Msza św. dziękczynna za cała rok szkolny, wręczenie nagród i świadectw, pożegnania i podziękowania za wspólną pracę, pomoc i życzliwość i ... 2 miesięczne wolne! Każdy kto pracuje, musi mieć, chociaż raz w roku, dłuższy urlop, a wakacje, to właśnie czas urlopu dla dzieci i nauczycieli.

więcejAktualnosci   2017-06-21

   
20 czerwca 2017 r. odbyły się w szkole wybory Samorządu Uczniowskiego, który rozpocznie swoją działalność od 1 września 2017roku. W skład nowowybranego Samorządu Uczniowskiego weszli ...

więcejAktualnosci   2017-06-21

   
Podczas Pikniku Rodzinnego rozstrzygnięto szkolny konkurs na baśń napisaną przez naszych uczniów. Prezentujemy dwie nagrodzone baśnie - "Ciekawa przygoda Lili" autorstwa Małgorzaty Zięba z klasy 2a oraz "Leśna przygoda" autorstwa Natalii Wacyra z klasy 5 . Gratulacje dla naszych zdolnych młodych pisarek!

więcejAktualnosci   2017-06-20

   
W szkole gościliśmy panów policjantów z naszego posterunku .Rozmawiali z dziećmi o zasadach rozsądnego zachowania w czasie wolnym. Podczas wakacji dzieci nie zawsze spędzają czas wolny pod kontrolą dorosłych i wówczas są bardziej podatne na pokusy, które mogą mieć bardzo niebezpieczne konsekwencje...

więcejAktualnosci   2017-06-26

   
Do szkoły przyjechał Vice Prezes Klubu Płetwonurków "MANTA", instruktor nurkowania Pan Sławomir Janociński i przeprowadził szkolenie z udzielania pierwszej pomocy oraz zagadnień bezpieczeństwa zachowania się w wodzie i nad wodą. Każde dziecko otrzymało książeczkę informacyjną "Zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie".

więcejAktualnosci   2017-06-15

   
Podczas Uroczystości Bożego Ciała tradycyjnie procesja eucharystyczna przeszła ulicami Majdanu Królewskiego. W tym roku mieszkańcy ulicy Sandomierskiej, którzy mieli przygotować ołtarz, zaproponowali, by stanął on przy naszej szkole. Oczywiście ucieszyliśmy się z tej propozycji. I piękny ołtarz stanął w naszej głównej bramie wjazdowej, a motywem przewodnim było objawienie Anioła fatimskim dzieciom.

więcejAktualnosci   2017-06-15

   
Dzieci z oddziałów przedszkolnych realizowały w tym roku szkolnym program edukacyjny "Zawsze razem" organizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Rzeszowie we współpracy z Inspektorem Stacji Sanitarrno - Epidemiologicznej w Kolbuszowej. . Poprzez program dzieci miały nauczyć się właściwych postaw i nawyków żywieniowych , a także zrozumienia i akceptacji chorych rówieśników.

więcejAktualnosci   2017-06-13

   
Daniel Szypuła z klasy 0B zainspirowany popularnymi ostatnio wśród jego rówieśników grami planszowymi, przy wsparciu p. Edyty Wdowiak wziął udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pod hasłem „Kolorowa Gra Planszowa” organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 66 w Łodzi. Daniel stworzył autorską grę pod tytułem „Bieg po zdrowie”. Przygotował kolorową planszę, pionki oraz, razem z p. Edytą Wdowiak, opracował niezbędną instrukcję. Przed wysłaniem jej na konkurs, wspólnie z kolegami rozegrano kilka serii, by sprawdzić atrakcyjność nowopowstałej gry ...

więcejAktualnosci   2017-06-13

   
W dniach 9 – 11 czerwca 2017 r. najmłodsi z całej Polski spotkali się w Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance. Hasło tegorocznego Saletyńskiego Spotkania Dzieci brzmiało :”Wskaż na Jezusa”. Rozpoczęło się od prezentacji 60 grup stanowiących łącznie 1600 uczestników. Dzieci, jak co roku, słuchały konferencji, których motywem przewodnim było dawanie świadectwa swojej wiary. W zrozumieniu tematu pomagały pantomimy przygotowane przez scholę z Kobylanki, modlitwy w formie przedstawień oraz zajęcia plastyczne ...

więcejAktualnosci   2017-06-12

   
27 czwartoklasistów zdało dzisiaj egzamin praktyczny na kartę rowerową. Jazda egzaminacyjna odbyła się w obecności Panów Policjantów, Pani Dyrektor i Pani Haliny Bieleń, która dzieci przygotowywała cały rok do zdobycia tego pierwszego w ich życiu prawa jazdy. Wcześniej trzeba było zaliczyć egzamin teoretyczny, który, po kilku poprawkach, wszyscy w końcu mają zdany. Po egzaminach i ogłoszeniu wyników Pan Policjant udzielił dzieciom kilku rad , które pomogą im bezpiecznie korzystać z dróg publicznych.

więcejAktualnosci   2017-06-12

   
Tak interesującej nagrody możliwej do wygrania podczas Pikniku Rodzinnego jeszcze nie mieliśmy - Klub Płetwonurków "Manta" z Nowej Dęby zafundował naszym uczniom karnety na naukę nurkowania! Szczęśliwcy, którym udało się wylosować takie karnety uczestniczyli w piątek, sobotę i niedzielę w warsztatach pod okiem fachowców na basenie w Nowej Dębie. Było rewelacyjnie, co widać na zdjęciach i słychać z opowiadań dzieci.

więcejAktualnosci   2017-06-12

   
Majdańskie mażoretki w pięknym stylu zdobywają kolejne puchary i medale. Tym razem w Głogowie Małopolskim podczas II Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Mażoretkowych i Cheerleaderkowych odniosły sukces - grupy Gold i Silver zajęły I miejsca w swoich kategoriach, zaś najmłodsza grupa kadetek zajęła III miejsce! Cieszymy się bardzo z tych sukcesów, tym bardziej, że w każdej z grup tańczą nasze obecne lub byłe uczennice...

więcejSport   2017-06-10

   
Nasi chłopcy z oddziału przedszkolnego zajęli I miejsce podczas V Gminnej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków "Mali Olimpijczycy", która odbyła się dzisiaj w Szkole Podstawowej w Brzostowej Górze ...

więcejAktualnosci   2017-06-10

   
Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się , w mniejszym lub w większym stopniu, do organizacji naszego Pikniku Rodzinnego. Dziękujemy za pomoc, za ofiarność i życzliwość dla naszych starań. Wszystko co robiliśmy skierowane było ku radości dzieci. I chyba udało się. Widok rozbawionych, szczęśliwych i uśmiechniętych dzieci wynagrodził wszystkim organizatorom trud i wysiłek włożony w przygotowanie i przeprowadzenie Pikniku ...

więcejSport   2017-06-08

   
Drużyna chłopców z klasy czwartej wygrała we wtorek Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Trójboju Lekkoatletycznym, które odbyły się w Kolbuszowej. Chłopcy w pięknym stylu wywalczyli reprezentowanie powiatu kolbuszowskiego na wojewódzkich igrzyskach, które już wkrótce. Drużyna dziewcząt zajęła 7 miejsce. Cyprian Pająk otrzymał tez puchar dla najlepszego zawodnika!!Gratulacje dla zwycięzców i ich trenera pana Wojciecha Migasa. Życzymy chłopcom równie dużego sukcesu w wojewódzkich zmaganiach.

więcejAktualnosci   2017-06-07

   
Grupa Silver mażoretek działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Majdanie Królewskim zajęła I miejsce podczas II Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskich Zespołów Mażoretek "Majorki", który odbył się w niedzielę w Krośnie. Dziewczęta zaprezentowały przepiękny występ co dało im pewne zwycięstwo. Trenerką i założycielką już trzeciej grupy mażoretek od samego początku jest Pani Marzena Płaza. Grupę Silver tworzą też nasze uczennice klasy 4 i 5 ...

więcejAktualnosci   2017-06-05

   
I udało się! Pogoda była jak wymarzona na taką imprezę, goście dopisali, artyści dali świetne występy, rodzice zadbali o coś dla żołądka, dziewczęta z ZS nr2 w Nowej Dębie upiększały twarze i włosy dzieci, pan Wodzirej zabawiał rewelacyjnie dzieci, Strzelcy efektownie zaprezentowali swój kunszt militarny, atrakcje i zabawki były wciąż oblegane ... to najlepsze podsumowanie naszego tegorocznego Pikniku Rodzinnego.

więcejSport   2017-06-06

   
3 czerwca nasi uczniowie uczestniczyli w XVIII Biegach Ulicznych , które rodbyły się w Nowej Dębie. Sukcesów mielismy sporo, bo okazuje się, że i w bieganiu nasi uczniowie sa mocni!Były dyplomy i miejsca na podium...

więcejAktualnosci   2017-05-31

   
Serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w naszej szkole w niedzielę 4 czerwca 2017 roku. Dzięki sponsorom zapewniamy liczne darmowe atrakcje i dobrą zabawę w miłym rodzinnym gronie!

więcejKonkursy   2017-06-02

   
Młodsze dzieci tez mają okazję wykazać się swoimi umiejętnościami i zdolnościami. W szkole odbył się Konkurs Pięknego Pisania dla klasy I, Konkurs Ortograficzny i Konkurs Matematyczny dla klas II Zwycięzcami okazali się...

więcejAktualnosci   2017-10-12

   
Nasza szkoła włącza się w bicie rekordu wspólnego czytania. Ogólnopolska akcja "Jak nie czytam jak czytam" w naszej szkole będzie miała miejsce 31 maja o godz. 9.00. Wszyscy uczniowie klas I - VI wraz z nauczycielami i panią dyrektor będą wspólnie na sali gimnastycznej czytać książki. Tematyka lektur dowolna, chodzi o to, by czytać i wszczepiać dzieciom od najmłodszych lat kulturę i pasję czytania.

więcejAktualnosci   2017-05-30

   
W ostatnich dniach przy szkole pojawiły się dwie nowe rabaty z roślinami. Powstały dzięki Pani Dyrektor i Nauczycielom, którzy wspólnie poświęcili dużo czasu i sił, aby upiększyć teren przy szkole. Z pomocą przyszli też niektórzy Rodzice pomagając doraźnie w różnych pracach wykończeniowych. Dzieciom rabaty podobają się więc tym bardziej cieszy efekt ciężkiej pracy fizycznej trwającej tydzień czasu.

więcejAktualnosci   2017-05-26

   
W tym szczególnym Dniu wszystkim Mamom dzieci składają serdeczne podziękowania i zapewniają o swojej miłości ...

więcejWażne informacje   2017-05-25

   
Państwo Danuta i Bogusław Konefałowie, byli nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły, a Pan Bogusław były Dyrektor szkoły, z okazji Dnia Dziecka ufundowali naszym dzieciom stól do tenisa razem z osprzętem! Prezent okazał się „strzałem w dziesiątkę”, ponieważ nie mieliśmy takiego stołu.

więcejKonkursy   2017-10-12

   
Nasza szkoła zorganizowała Gminny Konkurs Języka Angielskiego, w którym wzięli udział uczniowie klas szóstych z terenu naszej gminy. Nasi szóstoklasiści okazali się zwycięzcami zajmując pierwsze trzy miejsca. Super!

więcejSport   2017-05-25

   
I mamy kolejny sukces sportowy - tym razem nasi trzecioklasiści w pięknym stylu wywalczyli 3 miejsce w zmaganiach powiatowych konkursu "Baw się z nami" , które odbyły się 25 maja 2017r. w hali szkoły podstawowej w Cmolasie. Było trudno, nie obyło się bez małej kontuzji, ale nasi sportowcy wrócili bardzo szczęśliwi!

więcejWażne informacje   2017-05-24

   
Nad naszym bezpieczeństwem czuwają policjanci . Dzięki nim przestępcy nie mogą czuć się bezkarni. Kazda miejscowość ma wyznaczonego Dzielnicowego, który działa na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. W szkole i na stronie internetowej zamieszczamy nr kontaktowe, które mogą być przydatne . Dzielnicowym Majdanu Królewskiego jest st. asp. Jarosław Rząsa, tel 572908569.

więcejKonkursy   2017-05-31

   
Cyprian Piekarz i Rafał Wołosz uczniowie klasy 5 zostali finalistami Wojewódzkiego Konkursu z Historii. Przeszli z sukcesem przez etap szkolny, potem przez etap rejonowy i również na etapie wojewódzkim zaprezentowali świetnie swoją wiedzę historyczną. Gratulujemy chłopcom i pani Teresie Derleckiej, która przygotowywała ich do konkursu!

więcejSport   2017-05-20

   
19 maja 2017 r. odbył się gminny konkurs "Baw się z nami". W zawodach wzięli udział uczniowie klas trzecich sześciu szkół z naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowało pięć dziewczynek oraz pięciu chłopców z klasy III a i III b w składzie: Weronika Ślusarz, Sandra Grzesik, Weronika Markowicz, Patrycja Cebula, Antosia Chyra, Krystian Wołosz, Mikołaj Fortuna, Krzysiu Kamiński, Bartek Więcław i Fabian Piekarz. Dzieci wystąpiły wraz z opiekunką Panią Urszulą Trzcińską.

więcejKonkursy   2017-05-18

   
11 maja 2017r. w GOK w Majdanie Królewskim odbył się już po raz szósty gminny konkurs recytatorski pt. ,,Matematyczny Świat” dla dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 6 lat. Głównym celem konkursu było zainteresowanie dzieci matematyką oraz zachęcanie ich do bliższego poznania poezji dziecięcej o tematyce związanej z pojęciami matematycznym. Naszą szkołę z wielkim sukcesem reprezentowały: Dominika Wołosz z grupy Oa oraz Nikola Kosiorowska z grupy Ob, która zajęła I miejsce w tym konkursie.

więcejKonkursy   2017-05-09

   
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Majdanie Królewskim odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy "Czytam, bo lubię...". Naszą szkołę reprezentowały z sukcesem uczennice klasy czwartej : Oliwia Ruszkiewicz, która zajęła I miejsce i Martyna Lulek, której przypadło miejsce III. Super! Gratulacje dla naszych pasjonatek czytania!

więcejAktualnosci   2017-05-05

   
Nasi uczniowie i nauczyciele brali udział w gminnych obchodach majowego święta. Poczet sztandarowy reprezentował szkołę podczas Mszy Św. w intencji Ojczyzny, po czym w uroczystym pochodzie, przeszliśmy przez Majdan Królewski. Było biało-czerwono i radośnie. Nasi uczniowie uczestniczący w zajęciach pozalekcyjnych w GOKu wspaniale zaprezentowali się podczas pochodu i występów muzycznych oraz występów mażoretek...

więcejAktualnosci   2017-04-28

   
Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.Ustanowiono je w 2004 roku ustawą Sejmu RP. Dzień flagi jest jednym z najmłodszych świąt państwowych, dlatego tym bardziej powinno się go propagować. Wywieśmy w tym dniu flagi na naszych domach i pokażmy, że jesteśmy dumnymi Polakami.

więcejAktualnosci   2017-04-28

   
Uczniowie klasy 5 pod kierunkiem Wychowawczyni p. Teresy Derleckiej zaprosili nas na piękną lekcję historii. Do szkoły "zawitali" król Stanisław August Poniatowski, przedstawiciele posłów biorących udział w obradach Sejmu, który uchwalił podziwianą do dzisiaj Konstytucję 3 Maja. Pojawiły się też na scenie współczesne dzieci, których wiedza historyczna nie była zachwycająca.

więcejKonkursy   2017-04-27

   
27 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla klas III. Była to (tak jak konkursu ortograficznego) już XVII edycja tego konkursu, który od 2001 r. organizują p. Beata Krystel, p. Teresa Serafin oraz p. Krystyna Serafin z PSP w Hucie Komorowskiej. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz zachęcanie do wykorzystywania zdobytej wiedzy w konkursowej rywalizacji. W tegorocznym konkursie wzięło udział 21 uczniów z klas trzecich z 7 szkół naszej gminy...

więcejKonkursy   2017-04-27

   
W PSP w Krzątce odbyła się XIV edycja Gminnego Konkursu Przyrodniczego. Tegoroczne hasło przyświecające zmaganiom uczniów brzmiało "Wpływ witamin na zdrowie człowieka". Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów z klasy 5 w składzie: Sabina Borowiec, Natalia Wacyra i Dominik Panek. Drużynowo zajęliśmy pechowe 4 miejsce, ale indywidualnie ...

więcejKonkursy   2017-04-28

   
20 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich. Była to już XVII edycja tego konkursu, który od 2001r. organizują nasze nauczycielki p. Beata Krystel, p. Teresa Serafin i p. Krystyna Serafin (PSP Huta Komorowska). Jego celem jest kształcenie umiejętności stosowania reguł ortograficznych, propagowanie kultury języka polskiego i zachęcanie do wykorzystywania zdobytej wiedzy w nowej sytuacji problemowej..

więcejKonkursy   2017-04-21

   
Nasze uczennice wyśpiewały czołowe miejsca podczas konkursu piosenki anglojęzycznej, który odbył się w Szkole Podstawowej w Hucie Komorowskiej - Agata Puzio z klasy 5, którą przygotowała Pani Jolanta Misiak, zajęła pierwsze miejsce!!! Beata Kupiszewska i Liwia Wołosz z klasy 6 reprezentowały nasz GOK i też znalazły się "na podium" zajmując w swojej kategorii drugie i trzecie miejsca. Gratulacje!!!

więcejAktualnosci   2017-04-21

   
W przeddzień Światowego Dnia Ziemi uczniowie i nauczyciele przyszli do naszej szkoły ubrani w barwy wołającej o pomoc ziemi, czyli w brązach i czerwieni. 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Jest to coroczna akcja mająca na celu promowanie ekologicznych zachowań. Na co dzień niestety zapominamy jak ważna jest dla nas Ziemia. To nasza planeta, nasz dom, o który trzeba dbać, żeby nie uległ zniszczeniu przez nasze niedbalstwo.

więcejKonkursy   2017-04-20

   
W naszej szkole odbyły się ostatnio dwa konkursy trzecioklasistów, które zostały rozstrzygnięte podczas apelu wielkanocnego. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez ich Wychowawców i będą reprezentowali naszą szkołę podczas gminnych konkursów ortograficznego i matematycznego, które odbędą się wkrótce w naszej szkole ...

więcejSport   2017-04-18

   
Uczniowie klas trzecich naszej szkoły uczestniczyli w finale wojewódzkim turnieju piłki nożnej ,, Z podwórka na stadion''. Odbył się on w Stalowej Woli. Nasi chłopcy walczyli w kategorii U-10, w której startowało ponad czterdzieści zespołów. W naszej grupie zajęliśmy III miejsce.

więcejAktualnosci   2017-04-13

   
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim sympatykom i przyjaciołom naszej Szkoły serdeczne życzenia ...

więcejAktualnosci   2017-04-13

   
Ostatni dzień w szkole przed wiosenną przerwą w nauce przebiegał w atmosferze oczekiwania na radosny czas świąteczny. Uczniowie klasy 3a pod opieką Wychowawcy p.Antoniego Deca zaprosili nas na ciekawy apel o tematyce świątecznej. Była straż przy Grobie Pańskim, niewiasty i anioły. Dzieci przypomniały też o pięknych polskich zwyczajach związanych z Wielkim Tygodniem ...

więcejAktualnosci   2017-04-07

   
7 kwietnia w przedostatni piątek Wielkiego Postu w kościele parafialnym pw. Świętego Bartłomieja Apostoła w Majdanie Królewskim odbyła się droga krzyżowa ku czci Jana Pawła II którą poprowadzili uczniowie klasy IV.

więcejAktualnosci   2017-04-05

   
Wypalanie traw to problem, z którym strażacy zmagają się co roku. Choć rośnie świadomość społeczna w tej kwestii, to jednak nadal są ludzie, którzy myślą, że wypalanie traw użyźnia ziemię. Nic bardziej błędnego! Wypalanie traw prowadzi często do tragedii, bo dochodzi do pożarów łąk, lasów i domostw. Niestety giną też podczas takich pożarów ludzie ...

więcejSport   2017-04-04

   
Dziewczęta z naszej szkoły zajęły trzecie miejsce w powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej rozegranych 28.03.2017r. w Kopciach. W decydującym o trzecim miejscu meczu pokonały w trzech setach drużynę z SP Trzęsówka.

więcejAktualnosci   2017-04-03

   
Na tydzień przed Niedzielą Palmową nasi rodzice zorganizowali kiermasz palm, które własnoręcznie wykonali. Przez wiele godzin, przez kilka dni , w szkole i w domu, poświęcając swój wolny czas, mamy, tato i pani Edyta, mozolnie "kręcili" kwiatki z krepiny, a potem tworzyli palmy. Każda była inna, piękna i drogocenna, bo włożone w nie było zaangażowanie i serce.

więcejAktualnosci   2017-04-02

   
Zmotywowani obchodami Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu, który przypada 2 kwietnia, chcemy zwrócić uwagę na obecność pośród nas osób, które inaczej spostrzegają otaczająca rzeczywistość.

więcejWażne informacje   2017-03-30

   
Na stronie www.npseo.pl dostępny jest raport z ewaluacji problemowej jaką przeprowadzili w lutym w naszej szkole Panowie Wizytatorzy Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Raport pokazał dobrą pracę szkoły i to nas bardzo cieszy. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy współpracują z nami na co dzień i dobrze tę współpracę oceniają.

więcejAktualnosci   2017-03-25

   
Kolejny program edukacyjny realizowany przez szkołę to "Porcja Pozytywnej Energii". Tym razem nauczyciele próbują zaszczepić w dzieciach właściwe nawyki żywieniowe. Intensywne działania edukacyjne trwały kilka tygodni , a efekt końcowy daje nadzieję na odtrąbienie sukcesu. WIęcej ...

więcejWażne informacje   2017-03-25

   
W dniach 27, 28 i 31 marca , czyli w poniedziałek, wtorek i piątek uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych, w kościele parafialnym w ramach zajęć szkolnych. Tak więc przychodzą w tych dniach do szkoły i podczas zajęć, pod opieka nauczycieli,będą mieli zorganizowane wspólne wyjście do kościoła. Potem wracają do szkoły na dalszy ciąg zajęć szkolnych. Przypominamy, zeby dzieci poszły do kościoła ciepło ubrane.

więcejAktualnosci   2017-03-21

   
Od dłuższego czasu wyczekiwaliśmy wszyscy tego dnia - dzisiaj nareszcie nastała nam wiosna! W szkole zapanował radosny nastrój, dzieci i nauczyciele ubrali się dzisiaj w wiosenne kolory , czyli na zielono i żółto. Najmłodsze dzieci w ekologiczny sposób pozbyły się Marzanny symbolu zimy i radośnie obnosiły po okolicy piękna kukiełkę symbolizującą wiosnę.

więcejAktualnosci   2017-03-16

   
W szkole odbyły się ciekawe spotkania z Paniami Bibliotekarkami z Rzeszowa i Kolbuszowej, które zapraszały nasze dzieci do fascynującego świata książki,a dokładniej na spotkanie z misiem Wojtkiem, który w czasie II wojny światowej przemierzał wojenne ścieżki razem z żołnierzami gen. Andersa.

więcejSport   2017-03-15

   
W piątek nasza drużyna dziewcząt reprezentowała powiat kolbuszowski na wojewódzkich zawodach sportowych w unihokeja dziewcząt, które zostały rozegrane w Bukowcu. Po ekscytujących rozgrywkach przy wyrównanym poziomie dziewczęta zajęły V miejsce. Gratulacje dla drużyny dzielnych dziewcząt i ich trenera Pana Wojciecha Migasa.

więcejAktualnosci   2017-03-10

   
Nasze najmłodsze dzieci to zdolni konstruktorzy i konstruktorki. Z materiałów, które najczęściej wyrzucamy do kosza, skonstruowały ciekawe robociki. Prace trwały kilka godzin, ale efekt końcowy jest imponujący. Prace można podziwiać na korytarzu szkolnym i .. na naszej stronie internetowej.

więcejAktualnosci   2017-03-10

   
Na zaproszenie pani Edyty Wdowiak i Małgorzaty Serafin nasze oddziały zerowe odwiedzili goście - mgr Dorota Frankiewicz i mgr Marta Zawadzka, pracujące na co dzień w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kolbuszowej. Panie przeprowadziły zajęcia integracyjne z wykorzystaniem elementów Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz zajęcia o charakterze biblioterapeutycznym.

więcejAktualnosci   2017-03-08

   
W tym dniu nie zapomnieliśmy zaakcentować jak ważną rolę w życiu każdego z nas pełni kobieta - rodzicielka, opiekunka, przewodniczka, dobra i ciepła ostoja ... Życzymy wszystkim kobietom, by nie tylko w tym dniu, otaczane były szacunkiem. A żeby nasze dzieci nie zapomniały dzisiaj o bliskich im kobietach, zastosowaliśmy metodę "myśl i twórz". Mając do dyspozycji najprostsze i tanie materiały, każda klasa otrzymała inne, super ciekawe, zadanie plastyczne. Różnymi technikami wyczarowywały postaci kobiety, ale czasu na pracę miały mało, bo tylko 2 lub 1 lekcję!. Pomysłodawcą i prowadzącą te bardzo ciekawe zajęcia była s. Teresa Dul. Dzieci były zachwycone - było twórczo i wesoło! Z pewnością nie zapomną, że dzisiaj jest Dzień Kobiet.

więcejAktualnosci   2017-03-06

   
Do naszej szkoły przyjechali goście z wystawą „Skarby mórz i oceanów”. Mogliśmy uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu z Panem Stanisławem Jachurą i Jego Córką, pasjonatami z edukacyjnym zacięciem. Przywieźli do nas imponującą kolekcję liczącą ponad 500 okazów fauny oraz flory mórz i oceanów zbieranych od około 30 lat w rejonie Wielkiej Rafy Koralowej, Morza Śródziemnego i Bałtyckiego.

więcejWażne informacje   2017-02-24

   
Razem z organizatorem ogólnopolskiej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu polecamy linki do informacyjnych i edukacyjnych stron internetowych przydatnych rodzicom i przyjaznych dzieciom. Warto tam zaglądnąć.

więcejAktualnosci   2017-02-23

   
To hasło przyświeca naszym kilkutygodniowym działaniom edukacyjnym. W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klasy 6 przygotowali i przedstawili całej szkole bardzo pouczające przedstawienie. Jego bohaterką była Kasia, która straciła kontrolę nad korzystaniem z komputera ...

więcejWażne informacje   2017-03-16

   
Zapisy do oddziału przedszkolnego i do klasy pierwszej ruszają w naszej szkole 1 marca 2017r. Dokumenty potrzebne do zapisu dziecka można pobrać wcześniej w sekretariacie szkoły.

więcejAktualnosci   2017-02-22

   
W ramach programu edukacyjnego Dzień Bezpiecznego Internetu gościliśmy w szkole trójkę policjantów z Majdanu Królewskiego i z Kolbuszowej. Odbyły się dwa bardzo ciekawe spotkania - osobno z dziećmi młodszymi i osobno z dziećmi starszymi. Warto było przyjść i posłuchać.

więcejKonkursy   2017-02-17

   
W Zespole Szkół w Dzikowcu odbył się III Międzyszkolny Konkurs Matematyczny MATMIX skierowany do uczniów klas 6 szkół podstawowych. W tym roku po raz pierwszy otrzymaliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w tym konkursie i od razu sukces...

więcejAktualnosci   2017-02-16

   
Jak na karnawał przystało zabawa była przednia. Przed południem bawiły się młodsze dzieci - nauczyciele zadbali o dekorację i zaprosili pana wodzireja, dzieci i rodzice postarali się o piękne kostiumy, wszyscy mieli humory na 102, a więc musiała być i była super zabawa! Po południu już przy innych rytmach tańczyły starsze dzieci.

więcejAktualnosci   2017-02-14

   
Walentynkowe święto miało swój akcent także w naszej szkole. Działała poczta walentynkowa, można było sprawić miłą niespodziankę koledze, koleżance, nauczycielom i pracownikom szkoły. Życzymy w tym dniu wszystkim dużo sympatii, szacunku, zrozumienia , oddanych przyjaciół i ... miłości.

więcejSport   2017-02-14

   
Do naszej szkoły przyjechały młode koszykarki z całego powiatu kolbuszowskiego na powiatowe zawody w mini koszykówce dziewcząt.W rozgrywkach brały udział drużyny reprezentujące szkoły podstawowe z Raniżowa, z Lipnicy, z Kolbuszowej i z Majdanu Królewskiego. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły drugie miejsce Przegrały tylko z drużyną z SP nr1 z Kolbuszowej.

więcejAktualnosci   2017-02-13

   
W piątkowe przedpołudnie 10 lutego 2017 r. odbyło się niezwykłe spotkanie pokoleń. Na zaproszenie dzieci z klas zerowych licznie odpowiedzieli ich babcie i dziadkowie. Najmłodsi zaprezentowali przed zebranymi gośćmi bogaty program: wiersze i piosenki, poprzez które wyrazili miłość i wdzięczność swym babciom i dziadkom. Głównym punktem programu było przedstawienie przez wnuków bajki pt. ,,Calineczka”.

więcejAktualnosci   2017-02-09

   
Serdecznie zapraszamy dzieci na bal karnawałowy. Bawimy się 16 lutego 2017roku - dzieci z klas 0- III w trakcie zajęć, a uczniowie z klas IV - VI w godzinach 16.00 - 19.00. Mile widziane przebrania i dobre humory . Do zobaczenia!

więcejSport   2017-02-09

   
W rozegranych dnia 7.02.2017 r, w naszej szkole zawodach powiatowych w mini piłce koszykowej drużyna naszych koszykarzy zajęła drugie miejsce . Lepsi okazali się tylko zawodnicy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kolbuszowej.

więcejSport   2017-02-06

   
Dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły zajęli pierwsze miejsca w zawodach gminnych w mini koszykówce rozegranych w Gimnazjum. Tym samym awansowali do zawodów powiatowych, które zostaną rozegrane w naszej szkole.

więcejSport   2017-02-03

   
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do programu edukacyjnego Ministerstwa Sportu i Turystyki "SZKOLNY KLUB SPORTOWY". Zajęcia w ramach tego projektu już odbywają się u nas ...

więcejWażne informacje   2017-02-07

   
Szanowni Państwo. W najbliższym czasie w naszej szkole gościć będziemy Wizytatorów Podkarpackiego Kuratora Oświaty w ramach tzw. ewaluacji zewnętrznej. Przez kilka dni Panowie będą przyglądać się naszej placówce. Efektem ich pracy będzie raport, opisujący różne aspekty funkcjonowania szkoły.

więcejWażne informacje   2017-02-13

   
Nasza Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu Dzień Bezpiecznego Internetu, którego centralną datą jest w tym roku 7 lutego 2017. Przez kilka tygodni w programie wezmą udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. W ramach tej inicjatywy dzieci będą miały okazję poprzez zabawę dowiedzieć się więcej o zagrożeniach czyhających na nie w Sieci.

więcejAktualnosci   2017-02-01

   
Dzieci z klas zerowych przygotowały piękne przedstawienie i mają nadzieję, że spodoba się ono ich Babciom i Dziadkom, których razem z Paniami Reginą Franuszkiewicz, Małgorzatą Serafin i Edytą Wdowiak serdecznie zapraszają na godz. 11.00 dnia 10 lutego 2017 roku (piątek) do naszej szkoły.

więcejAktualnosci   2017-01-29

   
Witajcie po feriach w szkole, zaczynamy drugi semestr nauki! Może nie każde dziecko wraca z entuzjazmem do obowiązków szkolnych, ale z pewnością stęskniliście się trochę za szkołą. Wasza codzienność szkolna to przecież nie tylko obowiązki związane z nauką, ale też radość z przebywania w grupie kolegów, koleżanek, wspólne rozmowy z nauczycielami, duma z tego, iż z dnia na dzień stajecie się coraz bardziej mądrzejsi i roztropniejsi.

więcejWażne informacje   2017-01-18

   
Szanowni Rodzice. Szanując Państwa rolę w życiu szkoły i doceniając wiele trafnych sugestii z jakimi zwracaliście się do mnie, kieruję do Państwa ten list z prośbą o przeczytanie. Mam nadzieję, że dzięki dobrej komunikacji Szkoła - Rodzice nasza współpraca będzie coraz lepsza z korzyścią dla dzieci, które powierzacie Państwo naszej opiece.

więcejWażne informacje   2017-01-15

   
Nasz Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna zapraszają wszystkie dzieci na zajęcia podczas ferii. Będą super wycieczki, łyżwiarskie szaleństwa, ciekawe zajęcia plastyczne, kulinarne i taneczne ( zajęcia mażoretek w naszej szkole). Skorzystaj z tej ciekawej oferty i nie siedź bezczynnie w domu!!!

więcejKonkursy   2017-01-15

   
Nasze przedszkolaki zajęły I miejsce podczas Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Gminnym Ośrodku Kultury. Mimo problemów z obsadą zespołu występujących artystów (dużo dzieci jest niestety chorych) daliśmy radę . Gratulujemy tym dzieciom, które występowały i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia tym, które się rozchorowały. Do występu przygotowywały dzieci p. Edyta Wdowiak, p.Małgorzata Serafin i p. Regina Franuszkiewicz.

więcejWażne informacje   2017-01-15

   
Upragnione ferie zimowe tuż, tuż. To czas odpoczynku i zabawy, ale zawsze trzeba pamiętać o bezpieczeństwie swoim i innych. Zapraszamy do szkoły na zajęcia z karate, z unihokeja, warsztaty mażoretek. Zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury i do Biblioteki Gminnej Publicznej na ciekawe zajęcia!

więcejKonkursy   2017-01-11

   
10 stycznia 2017 roku nasi uczniowie, Cyprian Piekarz i Patryk Kosiorowski, zajęli II miejsce w finale XVII Powiatowego Konkursu Ortograficznego pn. "Mistrz ortografii" organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej. Do konkursu przygotowywała ich p. Katarzyna Chmielowiec. GRATULACJE !!!

więcejAktualnosci   2017-01-09

   
8 stycznia 2017 roku pokazaliśmy nasze jasełka szerokiej publiczności w Gminnym Ośrodku Kultury w Majdanie Królewskim. I , mimo wielu przeciwności typu epidemia grypy, wiele chorych dzieci, zdziesiątkowany chór szkolny i siarczyste mrozy za oknem, udało się !

więcejAktualnosci   2017-01-06

   
Ze strony Fundacji Orszaku Trzech Króli: "Orszak Trzech Króli, jest to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Parafie,rodziny, sąsiedzi, lokalni włodarze - zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie."

więcejAktualnosci   2016-12-26

   
Dzieci ze Szkolnego Koła Misyjnego i Szkolnego Koła Caritas włączyły się w tegoroczną akcję "Kolędnicy Misyjni 2016". Podczas Mszy Św. Ksiądz Proboszcz pobłogosławił dzieciom, które będą kolędować po naszych domach i zbierać datki na pomoc dzieciom z Tajlandii. Każdego roku kolędnicy misyjni wspierają konkretne projekty i zwracają uwagę na problem rówieśników w jednym z krajów. Tegoroczna ogólnopolska akcja poświęcona jest Tajlandii i problemowi dzieci „niewidzialnych”.

więcej   JASEŁKA

Aktualnosci   2016-12-22

   
Przesłaniem tegorocznych jasełek była odwieczna walka dobra ze złem. Przyjście na świat Jezusa pogodziło w naszym przedstawieniu obie strony, bo ... przy szopce betlejemskiej stały i anioły i diabełki śpiewając Panu na chwałę! To oczywiście fikcja literacka, ale marzeniem każdego chrześcijanina jest zwycięstwo dobra nad złem i pokój na świecie, a więc nasze jasełkowe marzenia są całkiem poprawne.

więcejAktualnosci   2016-12-21

   
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2017 Roku składamy wszystkim serdeczne życzenia .

więcejAktualnosci   2016-12-21

   
Przypominamy, ze przerwa świąteczno - noworoczna trwa od 23 grudnia 2016r. (piątek) do 30 grudnia 2016r.( piątek), a więc wracamy do szkoły 2 stycznia 2017. (poniedziałek). Miłego świętowania :)

więcejSport   2016-12-19

   
W rozegranym dnia 17.12.2016 r. w naszej szkole Turnieju Mikołajkowym w unihokeja brały udział dzieci z klas trzecich, czwartych, piątych, szóstych i pierwszej gimnazjum. Emocji było sporo, o czym świadczyły łzy i uśmiechy po zwycięstwach. Tych drugich było znacznie więcej. Były też słodycze i puchary. Zabawa była wspaniała.

więcejSport   2016-12-19

   
W imponującym stylu nasze dziewczęta zajęły pierwsze miejsce w półfinale wojewódzkim w unihokeju. Zawody rozegrano w Padwi Narodowej 16grudnia 2016 r. Nie dość, że nie przegrały żadnego meczu, to jeszcze w dodatku nie straciły ani jednej bramki.Oby podobnie było w lutym w finale wojewódzkim, po którym zwycięzca wyjeżdża na zawody ogólnopolskie - czego z całego serca życzymy.

więcejAktualnosci   2016-12-19

   
Czwarte miejsce zajęły nasze dziewczyny w rozegranych w Dzikowcu powiatowych zawodach w piłce ręcznej. Do podium zabrakło niewiele, dosłownie jednej bramki.

więcejSport   2016-12-17

   
W Dzikowcu dnia 13.12.2016r. odbyły się zawody powiatowe chłopców w piłce ręcznej. Nasza drużyna zajęła w nich trzecie miejsce pokonując drużyny z Raniżowa, a następnie w meczu o 3 miejsce, rówieśników z Niwisk. Ulegliśmy jedynie gospodarzom turnieju, drużynie z Dzikowca, w fazie grupowej.

więcejKonkursy   2016-12-17

   
17. półfinał Powiatowego Konkursu Ortograficznego "Mistrz ortografii" organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej został rozstrzygnięty. Dwaj chłopcy z naszej szkoły zakwalifikowali się do finału tego obfitującego w pułapki ortograficzne konkursu.

więcejWażne informacje   2016-12-12

   
W NOWINACH z dnia 01.12.2016 r. ukazało się zdjęcie naszych pierwszaków i ruszył Plebiscyt gazety NOWINY na Najsympatyczniejszą Klasę Pierwszą. Bardzo prosimy o pomoc NASZYM PIERWSZAKOM w zbieraniu głosów, BO MOŻEMY WYGRAĆ ZIELONA SZKOŁĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GŁOSOWANIE TRWA OD 1 GRUDNIA 2016r. DO 9 stycznia 2017r. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- By zagłosować na Naszą Pierwszą Klasę można wysłać SMS o treści: nklasa.76 na nr 72355 (koszt SMS-a: 2,46 zł z VAT). 1 SMS to aż 10 głosów oddanych na NASZĄ PIERWSZĄ KLASĘ! Można wysłać dowolną liczbę SMS-ów. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Oddawać głosy można również poprzez KLIKNIĘCIE W PANELU GŁOSOWANIA: http://www.nowiny24.pl/serwisy/plebiscyty-i-quizy/a/najsympatyczniejsza-i-klasa (1 klik to 1 głos) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Można też głosować poprzez APLIKACJĘ NA FACEBOOKU. (ten sposób ma wagę 2 głosów). ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- POMÓŻ NAM WALCZYĆ O GŁOSY!!! -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Poproś rodzinę i znajomych, na pewno chętnie pomogą!!!

więcej   Mikołaj!

Aktualnosci   2017-10-12

   
Dzisiaj grzeczne dzieci i dorosłych odwiedzał Mikołaj. Dzieci z naszej szkoły były grzeczne, więc, w ramach prezentu, miały dzisiaj dzień luźniejszy od nauki - młodsze dzieci pod kierunkiem wodzireja bawiły się w GOK–u uczestnicząc w śmiesznych zabawach, dzieci z klasy 5 pojechały do kina w Nowej Dębie, zaś dzieci z klasy 4 i 6 pojechały do kina w Rzeszowie. Oj, żeby tak Mikołajowe święto trwało cały rok!

więcejAktualnosci   2016-12-12

   
Czytanie otwiera horyzonty, pokazuje świat w kolorowych barwach, wzbogaca nasz umysł. Dzieci powinny od najmłodszych lat czytać, a jeśli tego jeszcze nie potrafią, powinni czytać im dorośli. Jednym z zadań współczesnej szkoły jest zaszczepianie w dzieciach miłości do książki, bo poziom i kultura czytelnictwa Polaków są bardzo niskie.

więcej   ANDRZEJKI

Aktualnosci   2016-12-12

   
Rewelacyjna atmosfera, świetna zabawa, super humory i inwencja naszych nauczycieli - to klucz do niezapomnianej imprezy, a taką właśnie były nasze szkolne Andrzejki . Przed południem młodsze dzieci świetnie bawiły się pod kierunkiem naszej niezastąpionej Wodzirejki Pani Edyty Wdowiak,,a nasze Panie nauczycielki wcieliły się w role wróżek Starsze dzieci miały swoją zabawę po południu i też zabawa była przednia, bo wciągnęliśmy do zabawy siostrę Lucynę i panią Dyrektor. Kiedy pojawili się rodzice zaprosiliśmy do tańca też ich i panią Danutę . Było SUPER!

więcejWażne informacje   2016-12-12

   
2 listopada 2016 roku naszą szkołę odwiedził niezwykły gość – Pan Paul Wayne Jones Ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki, najważniejsza osoba reprezentująca USA w Polsce. Pan Ambasador spotkał się z dyrektorem szkoły, a potem z uczniami i nauczycielami.

więcejSport   2017-09-19

   
Dzieci z naszej szkoły uczestniczą w ogólnopolskim programie sportowym ‘’Lekkoatletyka dla każdego’’. Zajęcia w każdy piątek od 16.00 do 17.00 prowadzi Trener pan Dariusz Żak. W zajęciach może uczestniczyć każde dziecko, które lubi sport. Szczegóły Programu ...

więcejSport   2016-11-29

   
W naszej szkole rozegrano powiatowy turniej "Z podwórka na stadion - o puchar Tymbarku". Drużyna trzecioklasistów z naszej szkoły rozegrała mecz z chłopcami z Trześni. Emocje były ogromne, ale nasi młodzi piłkarze wygrali 4 : 2. Wygrana była zagrożona, bo pod koniec meczu było 2:2, ale ...

więcejKonkursy   2016-11-29

   
Do etapu rejonowego konkursu z historii zakwalifikowali się Cyprian Piekarz z klasy 5 i Rafał Wołosz z klasy 5. Chłopcy wykazali się wiedzą z okresu starożytności i średniowiecza.Temat tegorocznego konkursu to "Szczęk oręża przez wieki. "Gratulujemy chłopcom dużej wiedzy, którą zdobywają pod okiem p. T.Derleckiej.. Życzymy sukcesu na etapie rejonowym!

więcejKonkursy   2016-11-29

   
Podczas Dni Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego rozstrzygnięty został gminny konkurs plastyczny " Jesień w parku Kozłowieckich". Prace z naszej szkoły , co prawda nie zdobyły nagród, ale były piękne, a autorami prac byli: Agata Puzio, Iga Panek, Łukasz Maciąg, Natalia Wacyra i Otylia Maciąg. Gratulacje dla młodych plastyków!

więcejKonkursy   2016-11-29

   
W tegorocznym ogólnopolskim konkursie plastycznym "Bezpieczne wakacje 2016" naszą szkołę reprezentowały prace Xaviera Puka z kl.2a, Michała Wołosza z kl.2a, Leny Obary z kl. 4 i Dominika Panka z kl. 5. Właśnie konkurs rozstrzygnięto. Praca Dominika zdobyła wyróżnienie. Nagrodę ufundowana przez Komendę Powiatową Policji w Kolbuszowej wręczył, wraz z p. Dyrektor, nasz Pan Dzielnicowy. Gratulujemy Dominikowi!

więcejWażne informacje   2016-12-18

   
6 stycznia 2017 roku po raz drugi ulicami Majdanu Królewskiego przejdzie Orszak Trzech Króli, bowiem ten dzień w tradycji chrześcijańskiej wiąże się z wielowiekowym zwyczajem wystawiania w przestrzeni publicznej przedstawień jasełkowych oraz tzw. widowisk herodowych. Uczestnicy Orszaku Trzech Króli zwykle ubierają się w stroje o barwach królewskich (czerwony, zielony, niebieski) i anielski, czyli biały. W zakładce Wolontariat podpowiadamy jak można w prosty sposób przygotować taki strój dla dziecka lub dla siebie.

więcejWażne informacje   2016-11-24

   
Rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim wzrosło zagrożenie zatrucia czadem. Ruszyła ogólnopolska kampania społeczna na temat czadu, bo jak pokazują badania, wśród Polaków świadomość na ten temat jest niska. Nasza szkoła włączyła się w akcję informacyjną - każde dziecko otrzymało ulotkę informacyjną, a nauczyciele przeprowadzili specjalne lekcje na ten temat. Świadomość zagrożenia może okazać się bezcenna i uratować życie i zdrowie domowników. Warto zaglądnąć do galerii...

więcejKonkursy   2016-11-24

   
W Gminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową w Krzątce naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Natalia Wacyra z klasy 5, Cyprian Piekarz z klasy 5 i Patryk Kosiorowski z klasy 6.

więcejKonkursy   2016-11-24

   
W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek Szkoła Podstawowa im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej zaprosiła uczniów do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „BAJKOWE KUKIEŁKI". Naszą szkołę w konkursie reprezentowały kukiełki wykonane przez uczniów klasy 4: Łukasza Maciąga ., Lenę Obarę , Kingę Bajor i „BAJKOWE KUKIEŁKI".

więcejKonkursy   2016-11-23

   
18.10.2016r. w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowach Tuszowskich odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Fotograficznego "FASCYNUJĄCA PRZYRODA" Celem konkursu było budzenie wśród dzieci zainteresowania otaczającą przyrodą i aktywizacja miłośników fotografii.

więcejWażne informacje   2016-11-21

   
Wszystkich darczyńców, którym na sercu leży dobro dzieci zachęcamy do ofiarowania pieniędzy na konto Rady Rodziców. Natomiast składka na Radę Rodziców w tym roku szkolnym nie ulega zmianie i wynosi 25 zł od rodziny.

więcejWażne informacje   2016-11-22

   
We wrześniu 2016 roku odbyły się zebrania rodziców w klasach i po burzliwych obradach udało się wyłonić osoby, które będą tworzyły Radę Rodziców.w roku szkolnym 2016/2017. Na czele stanął Pan Waldemar Kamiński.

więcejWażne informacje   2016-11-21

   
Podziękowanie za całe dobro, które uczyniła Rada Rodziców podczas ostatniego roku szkolnego, nie zmieści się w krótkich słowach, ale spróbujemy…

więcejAktualnosci   2016-11-29

   
W dniu 15 listopada 2016 przedszkolaki i pierwszaki , a 29 listopada 2016 dzieci z klas drugich i trzecich, wzięły udział w zajęciach czytelniczych pt. „Kamishibai, papierowy teatr – magia w bibliotece”. Zajęcia przeprowadziła pani Anna Bryk – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Kolbuszowej. Kamishibai to inaczej teatr ilustracji, teatr obrazkowy, dosłownie: sztuka teatralna na papierze.

więcejWażne informacje   2016-12-05

   
W trosce o nasze środowisko naturalne i zdrowie nas wszystkich zbieramy w szkole surowce wtórne - makulaturę, butelki plastikowe typu PET, plastikowe nakrętki, zużyte baterie .

więcejAktualnosci   2016-11-16

   
Tradycyjnie nasz poczet sztandarowy wraz z p. dyrektor i nauczycielami wziął udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęła koncelebrowana Msza Św. w kościele parafialnym, podczas, której głęboko patriotyczną homilię wygłosił ks. Daniel Koryciński. Następnie nastąpiło przejście do Gminnego Ośrodka Kultury na dalsze świętowanie. W przemarszu wszyscy podziwiali nasze majdańskie mażoretki, formację działającą przy GOKu, w której uczestniczą nasze uczennice.

więcejAktualnosci   2016-12-12

   
W przeddzień Święta Niepodległości mieliśmy w szkole piękną lekcję patriotyzmu, a przygotowali ją uczniowie klasy IIIb pod kierunkiem wychowawczyni pani Urszuli Trzcińskiej. Piękne stroje, scenografia, gra aktorów, świetna reżyseria i wzruszający taniec z biało-czerwonymi szarfami, a także scena kiedy uwięziony zostaje Biały Orzeł nadały temu przedstawieniu niepowtarzalnego charakteru. Śpiew naszego chóru szkolnego pod opieką pana Antoniego Deca dopełniał podniosłego nastroju.

więcejAktualnosci   2016-11-16

   
Niedziela Misyjna, która w tym roku przypadła 23 października rozpoczęła przeżywanie Tygodnia Misyjnego pod hasłem Ochrzczony to znaczy posłany. Światowy Dzień Misyjny obchodzimy w tym roku po raz 90, jest to rok jubileuszowy, który wpisuje się w jubileusz chrztu Polski. Ognisko Misyjne wraz z Dziewczęcą Służbą Maryjną przygotowało oprawę liturgiczną, niedzielnej Eucharystii dla dzieci, która przypomina nam i przybliża problemy dzieci z wszystkich kontynentów.

więcejSport   2016-12-14

   
W nowej hali sportowej w naszej szkole 8 listopada 2016r. rozegrane zostały powiatowe zawody w unihokeja dziewcząt ze szkół podstawowych powiatu kolbuszowskiego. Rywalizacja sportowa przełożyła się na emocjonującą atmosferę imprezy. Młode sportsmenki reprezentowały szkoły podstawowe nr 1 w Kolbuszowej, nr 2 w Kolbuszowej, w Trzęsówce, w Klatkach i w Majdanie Królewskim.

więcejSport   2016-11-14

   
Wychodząc na przeciw dużemu zainteresowaniu rodziców taką formą dodatkowej aktywności ruchowej ich dzieci w naszej szkole zorganizowane zostały stałe zajęcia karate. Udział w nich może wziąć każde dziecko, które chce się poćwiczyć w grupie dzieci, nauczyć się różnych pozycji walki, potrafi słuchać i wykonywać polecenia instruktora. Karate kształtuje prawość i charakter, ważny jest tutaj szacunek w myśl zasady "karate nie uderza pierwsze".

więcejSport   2016-11-14

   
Unihokej jest grą bardzo popularną przede wszystkim w krajach skandynawskich. Do Polski zawitał w 1981 roku. Jest to gra dla wszystkich, bezpieczna, wyzwalająca wiele emocji i dająca graczom dużo przyjemności. Unihokej spełnia wymagania, jakie powinno stawiać się sportom dla najmłodszych.

więcejSport   2016-11-14

   
26 października 2016 r. po raz pierwszy w naszej nowej hali sportowej rozegrane zostały powiatowe zawody chłopców w unihokeja. Grały zespoły z SP nr1 w Kolbuszowej, z SP nr2 w Kolbuszowej, z SP w Kupnie, z SP w Trzęsówce i nasza drużyna.

więcejAktualnosci   2016-11-12

   
O tym, że warto dbać o to co jemy, że warto inwestować w swoje zdrowie już od najmłodszych lat, wiedzą chyba wszyscy, ale ... teoria sobie, a życie sobie. Zadbaliśmy więc o praktyczne kompendium wiedzy na temat zdrowego żywienia i zaprosiliśmy fachowców w tej dziedzinie, czyli nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Agrotechniczno - Ekonomicznych w Weryni.

więcejAktualnosci   2016-11-12

   
Nasze szkolne obchody Święta Edukacji Narodowej rozpoczęliśmy już 13 października 2016 roku kiedy to uczniowie klasy IIa i II b zaprosili całą społeczność szkolną na miłe spotkanie okraszone ciekawymi niespodziankami.

więcejAktualnosci   2016-11-12

   
W przeddzień Święta Edukacji Narodowej uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły.

więcejAktualnosci   2016-11-12

   
Śpiew, taniec i quizy dla dzieci – to klucz do ciekawych zajęć edukacyjnych dla dzieci. Takimi metodami przeprowadzone zostały w naszej szkole zajęcia na temat zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci .

więcejAktualnosci   2016-11-12

   
Już IX – ty raz obchodzono Dni Ks.Kardynała Adama Kozłowieckiego. W muzeum w Hucie Komorowskiej odbyła się koncelebrowana Msza Św. polowa, a potem w gimnazjum w Majdanie Królewskim sesja naukowa z udziałem znanych misjonarzy z kraju i ze świata. Nasza szkołę reprezentował poczet sztandarowy wraz z p. dyrektor i nauczycielami.

więcejAktualnosci   2016-11-12

   
Z okazji 1050. Rocznicy Chrztu Polski w GOKu w Majdanie Królewskim odbyła się konferencja naukowa, na którą zaproszono metropolitę lwowskiego ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, księży i siostry zakonne. Naszą szkołę reprezentowali podczas sesji p. dyrektor, nauczyciele i uczniowie klasy VI.

więcejWażne informacje   2016-11-12

   
W tak dużym skupisku ludzi jakim jest szkoła ważne jest zapewnienie bezpiecznych warunków wszystkim osobom przebywającym w obiekcie. W sytuacji nagłego zdarzenia zagrażającego zdrowiu lub życiu ludzi np. pożar lub skażenie pomieszczeń, konieczna jest natychmiastowa ewakuacja i bezwzględne spokojne podporządkowanie się osobom kierującym akcją ratowniczą lub ewakuacyjną. Tego typu wiedza potrzebna może być w różnych sytuacjach życiowych – podczas urlopu, zakupów w sieci handlowej, pobytu w kinie itp.

więcejWażne informacje   2016-12-12

   
Nasza szkoła została wyróżniona w ogólnopolskim programie Wiarygodna Szkoła Jest to ogólnopolskie wyróżnienie przyznawane szkołom osiągającym bardzo wysokie wyniki nauczania i oferującym dzieciom bezpieczne warunki do nauki i zabawy. Nasza szkoła została zauważona, przedstawiciele programu zgłosili się do szkoły i po kilku tygodniowej współpracy z panią dyrektor Martą Godek, przejściu przez eliminacje, a potem gęste sito różnorodnych wymogów otrzymaliśmy certyfikat.

więcejAktualnosci   2016-11-07

    Nasi najmłodsi uczniowie 21 września 2016r. byli w Tetrze Maska w Rzeszowie na spektaklu edukacyjnym „Gra”. Interaktywny spektakl w prosty i atrakcyjny sposób uczył zasad bezpiecznego zachowania się w mieście. Numery alarmowe, do kogo zwrócić się o pomoc w niebezpiecznych sytuacjach, jak przechodzić przez jezdnię i jak bezpiecznie jeździć w grupie rowerzystów – to tylko niektóre z licznych przydatnych informacji i reguł, których nauczyli się mali widzowie. A wszystko to – dzięki konwencji gry i teatru lalek – w formie zabawy, do której chętnie przyłączały się dzieci.

więcejAktualnosci   2016-10-24

   
1 września 2016 roku dzieci powróciły do ładnej szkoły. W czasie wakacji, dzięki Organowi Prowadzącemu, została odnowiona elewacja szkoły, wyremontowano sekretariat i gabinet dyrektora. Dzięki radzie Rodziców, a raczej dzięki pieniądzom jakie udało się Im zarobić na Pikniku i innych imprezach, podczas wakacji można było upiększyć szkołę też wewnątrz, czyli: zakupić 7 tablic suchościeralnych, które trafiły do klas I – III., wymienić na nowe wszystkie blaty ławek w klasach IV – VI, zakupić nowe firanki od strony nowej elewacji. Wykonane zostały też nowe tablice informacyjne na korytarz dolny, regaliki do klas, nowy szyld szkoły, nowe godła do klas.

więcejWażne informacje   2016-10-10

   
10 przykazań dla każdego rodzica

więcejWażne informacje   2017-02-27

    Organizacja roku szkolnego 2016/2017 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej Curie w Majdanie Królewskim.

więcejWażne informacje   2016-11-02

    Szkoła podstawowa, do której Wasze dziecko uczęszcza, jest inną niż ta, do której Wy chodziliście. Zupełnie inaczej zorganizowana jest praca Waszego dziecka, a celem kształcenia na tym etapie edukacji jest przygotowanie do uczenia się, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień.

więcej